وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ | Wednesday 22 March 2023
» اجتماعی » هفت سال انتظار؛ ویزای پناهندگی بهروز بوچانی صادر شد

تاریخ انتشار : 1399/05/03 - 5:41

هفت سال انتظار؛ ویزای پناهندگی بهروز بوچانی صادر شد

صدای استرالیا – بهروز بوچانی، پناهجوی کرد ایرانی از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی‌اش در نیوزلند و صدور ویزا برای زندگی در این کشور خبر داد.


صدای استرالیا – بهروز بوچانی، پناهجوی کرد ایرانی از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی‌اش در نیوزلند و صدور ویزا برای زندگی در این کشور خبر داد.

بوچانی که در حال حاضر در شهر کرایس‌چرچ نیوزلند به سر می‌برد، در گفت‌وگو با روزنامه گاردین از این موضوع ابراز خشنودی کرده و گفت: خیلی خوشحالم که سرانجام در خصوص آینده‌ام تا حدودی اطمینان دارم. سرانجام احساس راحتی و امنیت دارم.

وی تصریح کرد: اما در عین حال نمی‌توانم این موضوع را به طور کامل جشن بگیرم زیرا بسیاری از کسانی که با من زندانی بودند همچنان برای آزادی در حال تلاش هستند و همچنان در پاپوا گینه نو، نائورو و یا بازداشتگاه‌های داخل استرالیا به سر می‌برند و حتی اگر آزاد شوند سیاست‌های استرالیا همچنان برقرار است.

دولت نیوزلند روزپنجشنبه ۲۳ جولای به طور رسمی به بوچانی اعلام کرد که درخواست پناهندگی‌اش پذیرفته شده است، دقیقا در روز تولد ۳۷ سالگی‌اش و هفت سال پس از آنکه او در سال ۲۰۱۳ به استرالیا آمد.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • فرهاد

    تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

    خود استرالیا از مهاجران و راهزانانی مهاجر تشکیل شده حالا فردی می خواهد زندگی خحود را در اونجا داشته باشه با چه برخورد تحقیر آمیزی برخورد می کنند…تاسف بر دوگانگی دمکراسی و آزادی…درود بر بهروز بوچانی واستقامت چند ساله…امیدوارم همچنان سخنگوی هموطنان دربند در مانوس و جزایر گینه پاپوا و استرالیا باشند…


    پاسخ

ارسال دیدگاه