وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 21 April 2024
» اخبار » میانگین درآمد در استرالیا چقدر است؟

تاریخ انتشار : 1397/12/07 - 12:31

میانگین درآمد در استرالیا چقدر است؟

صدای استرالیا – آیا فکر می‌کنید که درآمد شما نسبت به میانگین درآمد در استرالیا بیشتر است یا کمتر؟ آیا فکر می‌کنید درآمد میانگین 1600 دلاری برای یک زندگی در این کشور پیشرفته کافی است یا خیر؟ اگر به دنبال پاسخ هستید در ادامه گزارش با ما همراه باشید.

میانگین درآمد در استرالیا چقدر است؟

صدای استرالیا – آیا فکر می‌کنید که درآمد شما نسبت به میانگین درآمد در استرالیا بیشتر است یا کمتر؟ آیا فکر می‌کنید درآمد میانگین ۱۶۰۰ دلاری برای یک زندگی در این کشور پیشرفته کافی است یا خیر؟ اگر به دنبال پاسخ هستید در ادامه گزارش با ما همراه باشید.

بر اساس آمارهای جدید منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا (ABS)، میانگین درآمد یک فرد با شغل تمام وقت در این کشور معادل هزار و ۶۰۴ دلار و ۹۰ سنت دلار در هفته است که سالانه بالغ بر ۸۳ هزار و ۴۵۴ دلار و ۸۰ سنت می‌شود.

آمارهای جدید نشان می‌دهند که میانگین درآمد در استرالیا نسبت به سال گذشته رشد ۲٫۴ درصدی و نسبت به شش ماه گذشته رشد ۱٫۲ درصدی داشته است.

بر این اساس، میانگین درآمد یک فرد با شغل تمام وقت در بخش خصوصی بالاتر از دیگر بخش‌ها و معادل هزار و ۷۶۶ دلار و ۲۰ سنت در هفته است که این میزان در بخش دولتی معادل هزار و ۵۶۳ دلار و ۵۰ سنت اعلام شده است و به ترتیب رشد سالنه ۲٫۳ و ۲٫۶ درصدی داشته‌اند.

نکته مهم این گزارش اختلاف درآمد زنان و مردان است به طوریکه زنان با شغل تمام وقت در استرالیا میانگین درآمد هزار و ۴۵۵ دلار و ۸۰ سنت در هفته‌ای دارند و این رقم برای مردان هزار و ۶۹۵ دلار و ۶۰ سنت اعلام شده است.

جالب اینکه رشد درآمد سالانه زنان در استرالیا برابر با ۳٫۲ درصد در مقایسه با رشد ۲ درصدی درآمد مردان بوده است.

همچنین در میان ایالت‌ها و قلمروهای فدرال استرالیا، کارمندان تمام وقت در قلمرو پایتخت استرالیا (ACT) به مرکزیت کانبرا با درآمد هفتگی میانگین هزار و ۸۱۳ دلار و ۳۰ سنتی و استرالیا غربی با درآمد میانگین هزار و ۷۵۷ دلار و ۱۰ سنتی در بالای جدول قرار گرفته‌اند و کارمندان تاسمانی با درآمد هزار و ۳۹۹ دلار و ۵۰ سنتی در مکان آخر جای گرفته‌اند.

این گزارش می‌گوید که بیشترین میزان درآمد در صنایع استرالیا مربوط به بخش معدن با درآمد میانگین هفتگی دو هزار و ۶۱۱ دلار و ۷۰ سنت است.

منبع: یاهو فاینانس


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , دانستنی های استرالیا , زندگی در استرالیا , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه