وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | Tuesday 16 April 2024
» اخبار » معرفی فیلم‌های دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

تاریخ انتشار : 1400/02/19 - 6:49

معرفی فیلم‌های دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

صدای استرالیا– فیلم‌های شرکت کننده در دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا معرفی شدند. در بخش رقابتی جشنواره مجموعه‌ای از […]

معرفی فیلم‌های دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

صدای استرالیا– فیلم‌های شرکت کننده در دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا معرفی شدند.

در بخش رقابتی جشنواره مجموعه‌ای از ده فیلم از بهترین فیلم‌های پخش شده در سال ۲۰۲۰ حضور دارند که شامل‌ فیلم‌های؛ «جنایت بی دقت» ساخته شهرام مکری، «تی تی» ساخته آیدا پناهنده، «خورشید» ساخته مجید مجیدی، «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی، «بندر بند» ساخته منیزه حکمت، «سه کام حبس» ساخته سامان سالور، «سینما شهر قصه» ساخته کیوان علی محمدی و علی امیر حیدری، «مردن در آب مطهر» ساخته نوید محمودی، «یلدا» ساخته مسعود بخشی، «شنای پروانه» ساخته محمد کارت و در بخش بزرگداشت جشنواره «کامیون» آخرین ساخته کامبوزیا پرتوی حضور دارند. به غیر از فیلم‌های بلند، سه فیلم مستند و پنج فیلم کوتاه نیز در جشنواره امسال حضور خواهند داشت.

آرمین میلادی، مدیر جشنواره گفت: “در جشنواره دهم جدای از معرفی و نمایش مجموعه‌ای از فیلم‌های موفق سال، خوشحالیم که سه فیلم از کارگردانان زن ایرانی را به نمایش می‌گذاریم و همچنین در بخشی مجزا با نمایش دو مستند «چیچکا» ساخته رها فریدی و «سبالو» ساخته محسن نساوند به همراه فیلم «بندر بند» به معرفی فرهنگ و موسیقی جنوب می‌پردازیم که تصور می‌کنیم این بخش برای مخاطب خارج از ایران بسیار جذاب خواهد بود.

دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به صورت حضوری از ۲۰ می (۳۰ اردیبهشت) تا ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) در چهار شهر سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت و پس از آن به مدت ده روز به صورت آنلاین در سراسر استرالیا برگزار می‌شود.

فیلم تی تی به عنوان فیلم افتتاحیه پیش بینی شده و برای بزرگداشت کارگردان فقید، کامبوزیا پرتوی نمایش فیلم کامیون آخرین ساخته وی، اختتامیه جشنواره دهم خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت جشنواره www.iffa. net.au مراجعه کنید
@iffaus @darichehcinema @armin_miladi
#جشنوارهفیلمهای‌ایرانی_استرالیا


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , فرهنگی
ارسال دیدگاه