وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اجتماعی » فروش ویپ خارج از داروخانه‌ها ممنوع می‌شود

تاریخ انتشار : 1403/04/05 - 5:49

فروش ویپ خارج از داروخانه‌ها ممنوع می‌شود

صدای استرالیا- استرالیا اولین کشوری خواهد بود که فروش ویپ را در خارج از داروخانه‌ها ممنوع می‌کند، البته برای خرید آن نیازی به ارائه نسخه نیست.


صدای استرالیا- استرالیا اولین کشوری خواهد بود که فروش ویپ را در خارج از داروخانه‌ها ممنوع می‌کند، البته برای خرید آن نیازی به ارائه نسخه نیست.

دولت فدرال موافقت کرده است که در پیشنهاد ممنوعیت سیگار الکترونیکی که قرار است از هفته آینده اجرایی شود، تخفیف‌هایی قائل شود تا بتواند حمایت سبزها را از آن در سنا جلب کند.

این حزب موافقت کرد که این لایحه را با اصلاحاتی به تصویب برساند که به بزرگسالان اجازه می‌دهد بدون نسخه پزشک عمومی، ویپ را از داروخانه‌ها بخرند و افراد زیر ۱۸ سال را قادر می‌سازد تا در صورت لزوم از نظر بالینی به ویپ‌ها با نسخه دسترسی داشته باشند.

الزام به داشتن نسخه از اکتبر منقضی خواهد بود.

در این لایحه همچنین بودجه اضافی نیز برای حمایت از جوانانی که ویپ را ترک می‌کنند، در نظر گرفته شده است.

سیگارهای الکترونیکی برای فروش در داروخانه‌ها همچنان تحت نظارت و الزامات بسته بندی هستند و طعم‌های آنها باید محدود به نعناع، ​​منتول یا تنباکو باشد. مارک باتلر، وزیر بهداشت، در بیانیه‌ای گفت: قوانین جهانی پیشرو، ویپ‌ها را به هدف اصلی خود بازمی‌گرداند: به‌عنوان محصولات درمانی برای کمک به ترک سیگارهای عادی.

آقای باتلر گفت: این قوانین از جوانان استرالیایی و جامعه وسیع‌تر در برابر آسیب‌های ناشی از استعمال دخانیات محافظت می‌کند، در حالی که تضمین می‌کند کسانی که واقعاً برای کمک به ترک سیگار به یک ویپ درمانی نیاز دارند، می‌توانند از داروخانه محلی خود آن را تهیه کنند.

دولت هشدار داده است که بدون اقدام فوری، نسل جدیدی از معتادان به نیکوتین ایجاد خواهد شد و داده‌های اخیر نشان می‌دهد که افزایش مصرف نیکوتین از طریق ویپ‌ها یا سیگار کشیدن توسط جوانان در دهه‌های اخیر رخ داده است.

منبع: شبکه خبری نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه