وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 20 July 2024
» اخبار » شکست دولت استرالیا در انتخابات میان‌ دوره‌ای پارلمان

تاریخ انتشار : 1397/05/08 - 16:05

شکست دولت استرالیا در انتخابات میان‌ دوره‌ای پارلمان

صدای استرالیا - شکست دولت محافظه‌کار استرالیا در انتخابات‌ میان‌ دوره‌ای روز شنبه نشان می‌دهد که نخست‌وزیر این کشور در انتخابات پارلمانی مه ۲۰۱۹ با نبرد سختی روبرو خواهد شد.

شکست دولت استرالیا در انتخابات میان‌ دوره‌ای پارلمان

صدای استرالیا – شکست دولت محافظه‌کار استرالیا در انتخابات‌ میان‌ دوره‌ای روز شنبه نشان می‌دهد که نخست‌وزیر این کشور در انتخابات پارلمانی مه ۲۰۱۹ با نبرد سختی روبرو خواهد شد.

پس از آنکه قانون اساسی استرالیا سیاستمدارانی از حزب اپوزیسیون کارگر را که دارای شهروندی دوگانه بودند به خروج از قدرت ملزم کرد، رای‌دهندگان شنبه برای تعیین صاحبان پنج کرسی خالی به پای ندوق‌های رای رفتند.

کمیسیون انتخابات استرالیا روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد، نامزدهای حزب کارگر در تمامی این پنج کرسی پیروز شدند. این ضربه‌ای به مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا است که برای نشان‌ دادن مسیری مطمئن به سوی پیروزی مجدد در انتخابات به همراه ائتلافش که در نظرسنجی‌ها پس از اپوزیسیون جای دارد، تحت فشار است.

تحلیلگران سیاسی معتقدند، اگر ترنبول مایل است مجددا در انتخابات آتی به پیروزی دست یابد باید در ایالت کوئینزلند که قلمروی سنتی محافظه‌کاران به شمار می‌رود، کرسی به دست آورد. اما دولت او نتوانست در کرسی‌های میان‌ دوره‌ای حساس در ایالت مذکور پیروز شود.

طبق اعلام کمیسیون انتخاباتی، حزب کارگر اکثریتی بزرگتر از آنچه در ۲۰۱۶ به دست آورده بود، کسب کرد. نخست‌وزیر کنونی استرالیا تنها با اختلاف یک کرسی اکثریت پارلمانی را دارد.

منبع: ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , سیاسی
ارسال دیدگاه