وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 13 June 2024
» اخبار » سرمایه‌گذاری همزمان ایران و عربستان در استرالیا

تاریخ انتشار : 1398/03/31 - 11:34

سرمایه‌گذاری همزمان ایران و عربستان در استرالیا

صدای استرالیا - نشریه فوربز در گزارشی می‌نویسد که ایران و عربستان سعودی دو رقیب منطقه‌ای، به طور غیرمنتظره‌ای در یک ایالت در استرالیا و تقریبا در یک زمان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری همزمان ایران و عربستان در استرالیا

صدای استرالیا – نشریه فوربز در گزارشی می‌نویسد که ایران و عربستان سعودی دو رقیب منطقه‌ای، به طور غیرمنتظره‌ای در یک ایالت در استرالیا و تقریبا در یک زمان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

طبق این گزارش، عربستان در بخش گندم سرمایه‌گذاری کرده است و ایران نیز در بخش سنگ آهن. هر دو در ایالت استرالیای غربی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که به خاورمیانه نزدیک‌تر است.

فوربز می‌نویسد نه عربستان و نه ایران پیشتر در بخش تجاری استرالیا فعال نبوده‌اند و هرچند ممکن است زمان‌بندی سرمایه‌گذاری آنها در استرالیا صرفا تصادفی باشد، بعید هم نیست که آنها یکی پس از دیگری در آنجا سرمایه‌‌گذاری کرده‌اند همانطور که شرکت‌های تجاری برای زیر نظر نگه داشتن رقیب خود، چنین اقداماتی ممکن است انجام دهند.

سرمایه‌گذاری ایران که شامل خرید ۵۰ درصد یک معدن سنگ آهن به مبلغ ۱.۷ میلیون دلار می‌شود، در اوایل ماه جاری میلادی اعلام شد و سرمایه‌گذاری عربستان در بخش گندم نیز ۴۰ میلیون دلار است که اوایل ماه آوریل تکمیل شد.

منبع: صدای آمریکا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه