وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اجتماعی » دانشمندان استرالیا وطن انسان اولیه را پیدا کردند

تاریخ انتشار : 1398/08/08 - 10:42

دانشمندان استرالیا وطن انسان اولیه را پیدا کردند

صدای استرالیا - محققان انستیتوی تحقیقات پزشکی استرالیا طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که اجداد انسان‌های کنونی ابتدا در جنوب آفریقا ظاهر شدند و 70 هزار سال در آنجا ساکن بودند.


صدای استرالیا – دانشمندان انستیتوی تحقیقات پزشکی استرالیا طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که اجداد انسان‌های کنونی ابتدا در جنوب آفریقا ظاهر شدند و ۷۰ هزار سال در آنجا ساکن بودند.

دانشمندان شمار زیادی از نمونه‌های خون را مورد بررسی و تحقیق قرار دادند تا بتوانند کاتالوگ کامل ژنوم میتوکندری (میتوژنوم) را تهیه کنند که به گروه نسل‌های بعدی انواع مختلف ژن‌ها تعلق داشت.

مشخص شد که ۲۲۰ هزار سال پیش اولین انسان‌های اولیه Homo sapiens در جنوب رودخانه «زامبزی» ظاهر شدند که این منطقه از شمال بوتسوانا تا نامیبیا به سمت غرب و زیمبابوه در شرق کشیده شده بود.

در این منطقه دریاچه Mcgadikgadi قرار داشت که شرایط زیستی خوبی از نظر وفور مواد غذایی برای انسان اولیه ایجاد کرده بود. آنها به مدت ۷۰ هزار سال در محیط مناسب زیست محیطی بسر بردند.  اما حدود ۱۳۰-۱۱۰ هزار سال پیش انسان شروع به مهاجرت کرد و ابتدا به سمت شمال-شرق و بعد جنوب-غرب حرکت کرد. سکونت در اراضی جدید به دلیل تغییرات در میزان باران رخ داد که بر اثر تغییر محور چرخش زمین بروز کرده بود.

محققان معتقدند همانا تغییرات آب و هوا باعث مهاجرت انسان شد که به نوبه خود محرکی برای رشد ژنتیکی و فرهنگی نوع انسان بود.

منبع: اسپوتنیک به نقل از EurekAlert


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه