وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 18 June 2024
» اجتماعی » حمایت استرالیایی‌ها از اعزام مهاجران غیر قانونی مانوس و نائورو به نیوزلند

تاریخ انتشار : 1396/11/10 - 17:25

حمایت استرالیایی‌ها از اعزام مهاجران غیر قانونی مانوس و نائورو به نیوزلند

صدای استرالیا - نتایج یک نظرسنجی جدید در استرالیا نشان می‌دهد که اکثر مردم این کشور از فرستادن مهاجران غیرقانونی بازداشتگاه جزیره مانوس و نائورو به نیوزلند، استقبال می‌کنند.

ده‌ها پناهجو از استرالیا به آمریکا منتقل شدند

صدای استرالیا – نتایج یک نظرسنجی جدید در استرالیا نشان می‌دهد که اکثر مردم این کشور از فرستادن مهاجران غیرقانونی بازداشتگاه جزیره مانوس و نائورو به نیوزلند، استقبال می‌کنند.

جیسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزلند بارها و در پی آنچه بحران انسانی در وصف وضعیت ساکنان بازداشتگاههای جزیره مانوس و نائورو خوانده می‌شود، پیشنهاد پذیرش ۱۵۰ نفر از این مهاجران غیرقانونی را به دولتاسترالیا داده است.

این در حالی است که، دولت استرالیا می‌گوید به دلیل آن که در پی رسیدن به توافقی با ایالات متحده آمریکا برای حل مشکل این افراد است، درخواست نیوزلند را برای اعزام آنها به این کشور رد کرده است.

پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا، دلیل رد درخواست نیوزلند را خطر بازگشت این مهاجران غیرقانونی از نیوزلند به استرالیا با توجه به سیاست «مرزهای باز» بین دو کشور، عنوان کرده است.

با این حال طبق نتایج نظرسنجی مؤسسه «اسکای نیوز ریچتل» که امروز صبح منتشر شده است، ۵۸ درصد از استرالیایی‌ها موافق سکونت مهاجران در نیوزلند، ۱۹ درصد مخالف و ۲۳ درصد از آن‌ها نظری در این باره نداشتند.

نخست وزیر نیوزلند در مصاحبه ای با رسانه‌ «نیوزتاک» پیشنهاد دریافت تعدادی از ساکنان مانوس و نائورو را ادامه سیاستی دانست که ابتدا در سال ۲۰۱۳ و توسط «جان کی» نخست وزیر وقت نیوزلند مطرح شده بود.

آردرن در واکنش به این موضوع، نتیجه نظرسنجی در استرالیا را جالب توجه خواند و اظهار داشت : نیوزلند همواره در پی کمک به حل مشکل مهاجران در استرالیا بوده و پذیرش تعدادی از آنها ازجمله این اقدامات است.

طبق توافق مالکوم ترنبول نخست وزیر استرالیا و باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سپتامبر ۲۰۱۶ قرار بود تعدادی از این مهاجران غیرقانونی به آمریکا انتقال پیدا کنند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا مانع از این اقدام شد.

براساس این توافق قرار بوده آمریکا یک هزار و ۲۵۰ نفر از این افراد را بپذیرد و درازای انتقال آنها ، استرالیا نیز متعهد شده بود تعدادی از پناهندگان در ادوگاههای آمریکایی در کاستاریکا را پذیرش کند. پناهندگان درکاستاریکا از کشورهای السالوادور، هندوراس و گواتمالا هستند.

طبق این گزارش تاکنون، از میان مهاجرانی غیرقانونی دو بازداشتگاه استرالیا در اقیانوس آرام دو گروه بیش از ۵۰ نفری به آمریکا فرستاده شدند و قرار است یک گروه ۱۳۰ نفره دیگر از ساکنان این دو بازداشتگاه در روزها یا هفته های آتی از این دو جزیره دورافتاده در اقیانوس آرام به آمریکا اعزام شوند.

بااین وجود برخی منابع خبری استرالیا گزارش دادند: هنوز ۲ هزار نفر دیگر مهاجر غیرقانونی از جمله تعدادی اتباع ایرانی در بازداشتگاههای استرالیا در این دو جزیره دور افتاده در اقیانوس آرام زندگی می کنند که ۱۵۰ نفر از آنها را کودکان تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه