وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اجتماعی » تایید شیوع آنفلوانزای پرندگان در سیدنی 

تاریخ انتشار : 1403/03/31 - 6:29

تایید شیوع آنفلوانزای پرندگان در سیدنی 

صدای استرالیا– در پی تایید شیوع آنفلوانزای پرندگان در یک مزرعه تجاری تخم مرغ در منطقه‌ هاوکسبری سیدنی، قرنطینه زیستی […]

تایید شیوع آنفلوانزای پرندگان در سیدنی 

صدای استرالیا– در پی تایید شیوع آنفلوانزای پرندگان در یک مزرعه تجاری تخم مرغ در منطقه‌ هاوکسبری سیدنی، قرنطینه زیستی فوری در این مزرعه به اجرا گذاشته شد..

وزارت صنایع پایه نیوساوت‌ولز اعلام کرد آنفلوانزای پرندگان یا آنفلوآنزای مرغی، یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که در درجه اول پرندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و میزان مرگ و میر بالایی دارد.

سویه آنفلوانزای پرندگان که با قابلیت بیماری‌زایی بالا در مزرعه ‌هاوکسبری تایید شده، با سویه‌های H7N3 و H7N9 در حال گسترش در ویکتوریا و همچنین سویه H5N1 که نگرانی جهانی را به وجود آورده، متفاوت است.

وزارت صنایع پایه نیوساوت‌ولز گفت: آنفلوانزای پرندگان با قابلیت بیماری‌زایی بالا قبلا سه بار در نیوساوت‌ولز ریشه کن شده و آخرین مورد آن در سال ۲۰۱۳ در یانگ بوده است.

بنا به اعلام این وزارتخانه، برای جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری، پرندگان، سایر حیوانات و تجهیزات موجود در مزرعه تجاری قرنطینه شده‌اند.

انتظار می‌رود امروز به عنوان یک اقدام احتیاطی، منطقه‌ای به وسعت یک تا دو کیلومتر اطراف مزرعه تحت کنترل زیستی قرار بگیرد.

ویکتوریا در ماه‌های اخیر با شیوع آنفلوانزای پرندگان درگیر بوده که تاکنون به هفت مزرعه در این ایالت سرایت کرده است و انتظار می‌رود برای کاهش شیوع بیماری، حدود یک میلیون پرنده معدوم شوند.

فروشگاه‌ کلز نیز با پیش‌بینی احتمال کمبود عرضه تخم مرغ به دلیل بیماری، محدودیت خرید تخم‌مرغ در تمامی ایالات به جز استرالیای غربی را اعلام کرده است.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه