وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » به رسمیت شناختن فلسطین توسط استرالیا؛ فاطیما پیمان بر خلاف حزبش رای مثبت داد

تاریخ انتشار : 1403/04/06 - 6:11

به رسمیت شناختن فلسطین توسط استرالیا؛ فاطیما پیمان بر خلاف حزبش رای مثبت داد

صدای استرالیا- احتمال اخراج فاطیما پیمان، سناتور حزب کارگر به دلیل مخالفت با حزب متبوعش و حمایت از به رسمیت شناختن کشور فلسطین منتفی شد.


صدای استرالیا- احتمال اخراج فاطیما پیمان، سناتور حزب کارگر به دلیل مخالفت با حزب متبوعش و حمایت از به رسمیت شناختن کشور فلسطین منتفی شد.

در رای گیری سنا در خصوص به رسمیت شناختن کشور فلسطین، سناتور پیمان، نیمکت حزب کارگر را ترک کرد تا با سناتور مستقل لیدیا تورپ و سناتور سبزها دیوید پوکاک در سمت موافق‌ها با این پیشنهاد که از سوی سبزها ارائه شده بود، بنشیند.

پیمان بلافاصله پس از خروج از مجلس سنا به خبرنگاران گفت که رای دادن بر خلاف نظر حزبش، سخت‌ترین تصمیمی بود که او باید می‌گرفت.

او گفت: من به کاری که امروز انجام دادم افتخار می‌کنم و از اینکه همکارانم چنین احساسی ندارند، به شدت ناامید هستم. استرالیا مدت‌هاست که طرفدار راه‌حل دو کشوری است.

در پی این اقدام، احتمال اخراج فاطیما پیمان از حزب کارگر شدت گرفت اما ریچارد مارلز، معاون حزب کارگر گفت که اخراج او از حزب منتفی است.

فاطیما پیمان پس از این اقدام خود تصریح کرد: ما نمی‌توانیم به راه حل دو کشوری اعتقاد داشته باشیم و فقط کشور اسرائیل را به رسمیت بشناسیم.

پیمان گفت که تصمیم گرفت در مجلس در مخالفت با حزبش رای دهد و نخست وزیر آنتونی آلبانیزی را در مورد این تصمیم خود مطلع نکرده بود در حالی که قوانین حزب حکم می‌کند که همه اعضا باید مطابق با کمیته حزبی رای دهند.

پیمان گفت که معتقد است از ارزش‌های حزب حمایت می‌کند، اما تصدیق کرد که آینده او به حزب واگذار خواهد شد. او گفت: امیدوارم به عنوان سناتور حزب کارگر به خدمت ادامه دهم.

این جوان ۲۹ ساله، اولین نماینده مجلسی بود که با حجاب انتخاب شد و اولین عضو حزب کارگر بود که تقریباً در ۳۰ سال گذشته بر خلاف حزب رای داد.

از سوی دیگر آدام بندت، رهبر حزب سبزها به پیمان ادای احترام کرد و مخالفت با او و طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطین را بزدلانه خواند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه