وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اخبار » برنامه دولت برای رایگان کردن حمل‌ونقل عمومی سیدنی در روزهای دوشنبه و جمعه

تاریخ انتشار : 1400/02/04 - 6:23

برنامه دولت برای رایگان کردن حمل‌ونقل عمومی سیدنی در روزهای دوشنبه و جمعه

صدای استرالیا– بر اساس برنامه‌ای پیشنهادی به منظور بازگرداندن کارکنان و دمیدن روح تازه به شهر، حمل‌ونقل سیدنی در روزهای […]

برنامه دولت برای رایگان کردن حمل ونقل عمومی سیدنی در روزهای دوشنبه و جمعه

صدای استرالیا– بر اساس برنامه‌ای پیشنهادی به منظور بازگرداندن کارکنان و دمیدن روح تازه به شهر، حمل‌ونقل سیدنی در روزهای دوشنبه و جمعه رایگان خواهد شد.

دومینیک پروتت، وزیر خزانه‌داری نیوساوت ولز، پنج‌شنبه گذشته در جریان اجلاسی درباره آینده مرکز تجاری سیدنی، اعلام کرد که با این ایده موافق بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد مسافران اتوبوس و قطار در روزهای جمعه و دوشنبه پایین است گفت که او با اعطای دو روز سفر رایگان به شهروندان مخالفت نمی‌کند.

این پیشنهاد با این هدف ارایه شده که در دوره بازسازی کسب‌وکارها پس از همه‌گیری کرونا، بتوان کارکنان را دوباره به مرکز تجاری سیدنی بازگرداند و از این طریق اقتصاد این ناحیه را تقویت کرد.

کلوور مور، شهردار سیدنی نیز گفت او با طرح تشویق مسافران و دسترس پذیر کردن بیشتر حمل‌ونقل عمومی موافقت کرده است.

این پیشنهاد را نخستین بار شورای املاک استرالیا برای مراکز تجاری شهرهای بزرگ کشور مطرح کرده بود.

میانگین کار در خانه

نتایج تحقیقی که از سوی شرکت مشاوره ارنست اند یانگ انجام شده، نشان می‌دهد که کارکنان در استرالیا، در حالت ایده‌آل، به طور میانگین ۳٫۳ روز را در هفته، از خانه کار می‌کنند.

همچنین از آنجا که کارکنان تمام وقت، ترجیح می‌دهند با کاهش زمان سفرهای درون شهری، بیشترین استفاده را از تعطیلات آخر هفته خود ببرند، روزهای جمعه و دوشنبه، معمولا کمتر از خانه بیرون می‌آیند.

این گزارش می‌افزاید: حمله و نقل رایگان در این روزها، موجب افزایش نشاط مراکز تجاری شهرها می‌شود.

از سوی دیگر، مسافران می‌توانند در هزینه حمل‌ونقل خود صرفه‌جویی کنند. حداکثر تعرفه روزانه سفر برای کاربران کارت اوپال، ۱۶٫۱۰ دلار در روز است، به این معنی که ۳۲٫۲۰ دلار در هفته برای آنان صرفه جویی خواهد شد.

البته اندرو کنستانس، وزیر حمل و نقل نیوساوت ولز فعلا در مرخصی است و درباره این طرح تشویقی اظهارنظر نکرده است.

مرکز تجاری سیدنی، که روزگای شلوغ‌ترین ناحیه شهر بود، حالا شبیه مناطق متروکه شده و کسب‌وکارهای کوچک در این منطقه بسیار آسیب دیده‌اند.

به گفته دامیان تیودهوپ، وزیر کسب‌وکارهای کوچک نیوساوت ولز، میزان سکونت تجاری در سیدنی با ۹۰ درصد کاهش به حدود ۵۰ درصد رسیده است.

معنی: دیلی میل


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه