وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 19 June 2024
» اجتماعی » امید به زندگی دوباره؛ اولین انجماد جسد در استرالیا انجام شد

تاریخ انتشار : 1403/03/05 - 9:11

امید به زندگی دوباره؛ اولین انجماد جسد در استرالیا انجام شد

صدای استرالیا- یک شرکت کرایونیک که کارشان منجمد کردن جسد مردگان با امید زنده کردن دوباره آنها با پیشرفت علم است، اولین مشتری خود در استرالیا را با امید بازگرداندن او به زندگی در آینده، منجمد کرده است.


صدای استرالیا- یک شرکت کرایونیک که کارشان منجمد کردن جسد مردگان با امید زنده کردن دوباره آنها با پیشرفت علم است، اولین مشتری خود در استرالیا را با امید بازگرداندن او به زندگی در آینده، منجمد کرده است.

مشتری، مردی در دهه ۸۰ زندگی بود که در سیدنی جان خود را از دست داد و سپس در دمای منفی ۲۰۰ درجه سانتیگراد در تأسیسات هالبروک منجمد شد.

پروسه ۱۰ ساعته حفظ بدن فرد درگذشته به امید زنده کردن دوباره او بلافاصله پس از مرگش آغاز شد. جسد این فرد به سردخانه بیمارستان منتقل و در یخ گذاشته شد تا دمای آن به حدود شش درجه سانتیگراد کاهش یابد. این جسد سپس به مکانی منتقل شد که پزشکان و پرفیوژنیست‌ها با دستگاه‌های بای پس قلب و ریه مایعی را که به عنوان نوعی ضد یخ عمل می‌کند، به جسد تزریق کردند که به حفظ سلول‌ها و کاهش دمای بدن کمک می‌کند.

سپس جسد را در نوع خاصی از کیسه خواب پیچیده و در یخ خشک بسته بندی کردند، در حالی که دمای بدن او در این مرحله به منفی ۸۰ درجه سانتیگراد کاهش یافت.

جسد مشتری سپس روز بعد به مرکز هالبروک ساترن کرایونیکس منتقل شد، جایی که تا رسیدن نیتروژن مایع در یخ خشک ماند. در اینجا دمای جسد در یک محفظه خنک‌کننده کنترل‌شده توسط کامپیوتر به حدود منفی ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد کاهش یافت. جسد سپس در یک غلاف قرار داده شد و به صورت وارونه در یک مخزن ذخیره خلاء تخصصی شبیه یک قمقمه غول‌پیکر، قرار گرفت که می‌تواند تا چهار نفر را در خود جای دهد.

این فرآیند ۱۷۰ هزار دلار به همراه هزینه‌های اضافی برای تیم‌های پزشکی هزینه دارد.

پروفسور بروس تامپسون، رئیس مدرسه علوم سلامت ملبورن می‌گوید علم، اخلاق و مدل‌های کسب‌وکار برای این فرآیند هنوز آماده نشده است، اما او موفقیت احتمالی چنین فرایندی را در آینده‌ای بسیار دور رد نمی‌کند.

منبع: شبکه خبری ای‌بی‌سی


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه