وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | Thursday 30 March 2023
» اجتماعی » ۹ مورد جدید ابتلا در نیوساوت ولز و ظهور نشانه‌های امیدوارکننده در ویکتوریا

تاریخ انتشار : 1399/05/25 - 11:26

۹ مورد جدید ابتلا در نیوساوت ولز و ظهور نشانه‌های امیدوارکننده در ویکتوریا

صداي استراليا- نيوساوت‌ولز طي شب گذشته درحالي 9 مورد جديد ابتلا به ويروس كرونا را ثبت كرد كه وضعيت در ويكتوريا نشانه‌هاي مثبتي از تخت شدن نمودار ابتلا به بيماري را از خود نشان مي‌دهد.


صدای استرالیا– هیچ‌ یک از ۹ مورد ابتلا در نیوساوت‌ولز جزو مسافران قرنطینه شده در هتل‌ها نبوده‌اند.

به گفته سازمان بهداشت نیوساوت‌ولز، طی روز گذشته ۲۷ هزار و ۳۸۹ تست کرونا در این ایالت انجام شده است. تا زمانی که بیماری در جامعه در چرخش است، روند تست‌گیری حتی از افرادی که خفیف‌ترین نشانه‌ها را بروز می‌دهند، ثابت باقی خواهد ماند.

از آنجایی که دو نفر از این ۹ نفر خدمه رستوران آسیایی چاپ‌‌ستیک بوده‌اند، از افرادی که از ۳۱ جولای تا ۹ آگوست بین ساعات ۸ تا ۱۰ عصر در این رستوران حضور داشته‌اند درخواست شده تا بلافاصله تست کرونا دهند و خود را تا زمان دریافت نتیجه تست در خانه قرنطینه کنند.

درحال حاضر ۱۲۹ مبتلا به کرونا در نیوساوت‌ولز در حال مداوا هستند که از میان آنها هفت نفر در بخش آی‌سی‌یو و پنج نفر به کمک دستگاه ونتیلیتور تحت درمان هستند.

شرایط در ایالت ویکتوریا

در سویی دیگر، ویکتوریا روز ۱۴ آگوست ۳۷۲ مورد جدید از ابتلا را گزارش کرد، که اگرچه به نسبت موارد ابتلا در نیوساوت‌ولز رقم قابل توجهی است، اما در مقایسه به آمار روزهای پیشین این ایالت، رقمی امیدوارکننده به شمار می‌رود زیرا نشان از کاهش آمار موارد فعال ابتلا به کرونا دارد. درحال حاضر تعداد کل مبتلایان در ویکتوریا به ۷۸۷۷ مورد رسیده است.

با وجود بالابودن آمار موارد فعال، آمار ابتلای روزانه روندی کاهشی در پیش گرفته‌ است و این اولین نشانه‌های تخت شدن نمودار ابتلا در ویکتوریا پس از اجرا شدن مراحل سوم و چهارم محدودیت‌های تردد است. برت ساتن مدیر ارشد پزشکی در ویکتوریا معتقد است اجرای محدودیت‌های سختگیرانه مرحله چهارم طی روزهای آینده آثار خود را نشان خواهد داد و آنچه دیروز دیده شد، ‌تنها آثار استفاده از ماسک و اجرای محدودیت‌های مرحله سوم است. ساتن معتقد است ویکتوریا از نقطه اوج موج دوم کرونا عبور کرده است و به زودی و در نتیجه اجرای مرحله چهارم محدودیت‌ها، رقم ابتلا و مرگ و میر کاهشی قابل توجه خواهد داشت.

منبع: ۹news


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه