وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اخبار » ۷۰ درصد از دارندگان وام مسکن در استرالیا نگران بازپرداخت وام خود هستند

تاریخ انتشار : 1402/04/13 - 6:15

۷۰ درصد از دارندگان وام مسکن در استرالیا نگران بازپرداخت وام خود هستند

صدای استرالیا– بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که حدود ۷۰ درصد از دارندگان وام مسکن در استرالیا نگران بازپرداخت اقساط وام […]

70 درصد از دارندگان وام مسکن در استرالیا نگران بازپرداخت وام خود هستند

صدای استرالیا– بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که حدود ۷۰ درصد از دارندگان وام مسکن در استرالیا نگران بازپرداخت اقساط وام خود هستند و این مساله برای افراد جوان‌تر، نگران‌کننده‌تر است.

بانک AMP امروز اعلام کرد که ۸۰ درصد از دارندگان وام مسکن ۲۵ تا ۴۴ ساله نگران هستند که افزایش بیشتر نرخ بهره باعث ناتوانی آنها در بازپرداخت وام شود.

اما این ترس در همه گروه‌های سنی وجود دارد. ۴۴ درصد از استرالیایی‌های ۶۵ ساله و بالاتر نیز همین نگرانی را دارند.

در مجموع، ۳۱ درصد از مالکان استرالیایی حتی بدون چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره نگران بازپرداخت وام مسکن خود هستند.

بر اساس این گزارش، سه چهارم صاحبان خانه مجبور شده‌اند به منظور تامین اقساط وام، هزینه‌های خود را در طول افزایش نرخ بهره تعدیل کنند که این رقم برای افرادی که فرزندان زیر ۱۸ سال در خانه دارند به ۸۶ درصد افزایش می‌یابد.

در همین حال، نیمی از دارندگان وام مسکن اعتقاد دارند که  قادر به کاهش بیشتر هزینه‌های خود برای جبران رشد نرخ بهره نیستند. دو سوم افراد بالای ۶۵ سال دارای وام مسکن نیز اعتقاد مشابهی دارند.

به گفته AMP حتی در میان دارندگان وامی که به عنوان «دارنده تضمین اندک» (کسانی که بافری معادل سه قسط وام یا کمتر) طبقه بندی می‌شوند، اکثرا از وام دهنده خود تقاضای تعدیل نرخ نکرده‌اند.

تقریباً سه چهارم (۷۳ درصد) این دارندگان وام مسکن برای درخواست نرخ رقابتی‌تر یا پشتیبانی دیگر با وام دهنده خود تماس نگرفته بودند. ۳۹ درصد از این افراد معتقد بودند که می‌توانند هزینه‌های زندگی‌شان را تامین کنند و ۲۹ درصد نیز اعتقاد داشتند که وام دهنده نمی‌تواند به آنها کمک کند.

شان اومالی، مدیر گروه AMP Bank گفت: ما صاحب‌خ انه‌هایی را که نگران پرداخت‌های اقساط هستند تشویق می‌کنیم تا با بانک یا کارگزار خود صحبت کنند و از منابع و کمک‌های موجود از طریق بانک خود استفاده کنند.

بانک مرکزی استرالیا تصمیم خود را در مورد نرخ بهره برای ماه جولای فردا اعلام خواهد کرد.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه