وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ | Monday 25 September 2023
» اجتماعی » ۵ روش برای جلوگیری از دریافت تماس‌های تلفنی ناخواسته در استرالیا

تاریخ انتشار : 1401/01/30 - 13:32

۵ روش برای جلوگیری از دریافت تماس‌های تلفنی ناخواسته در استرالیا

صدای استرالیا– هیچ کس دوست ندارد که مدام از شرکت‌های مختلف، بازاریاب‌های تلفنی و سایر شماره‌های ناشناس به تلفن همراه‌اش […]

5 روش برای جلوگیری از دریافت تماس‌های تلفنی ناخواسته در استرالیا

صدای استرالیا– هیچ کس دوست ندارد که مدام از شرکت‌های مختلف، بازاریاب‌های تلفنی و سایر شماره‌های ناشناس به تلفن همراه‌اش زنگ بزنند.

این تماس‌های تلفنی، گذشته از اینکه آزاردهنده محسوب می‌شوند؛ معمولا بخشی از یک برنامه شیطانی‌تر، مانند اسکم یا تلاش برای سرقت هویت هستند.

اما خوشبختانه چند راهکار وجود دارد که با به‌کار بستن آنها می‌توانید از دریافت چنین تماس‌هایی یا حداقل از برقراری ارتباط جلوگیری کنید.

در ادامه به ۵ تا از ای راهکارها اشااره شده است.

۱- شماره تلفن خود را ثبت کنید

شماره تلفن خود را در فهرست Do Not Call به آدرس www.donotcall.gov.au ثبت کنید. این سرویس رایگان است و شماره تلفن شما را از تعداد زیادی از لیست‌های تبلیغاتی حذف می‌کند.

البته متوقف شدن تمامی تماس‌ها از این طریق ممکن است تا ۳۰ روز طول بکشد.

۲- تماس را پاسخ بدهید

اگر مرتبا از بانک یا شرکت بیمه قبلی‌تان با شما تماس می‌گیرند و شما هم قصد ندارید با آنها حرف بزنید؛ در واقع بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که گوشی را بردارید و جواب بدهید و از آنها بخواهید که شماره شما را از لیست تماس خود حذف کنند.

این بدان معنی است که اجازه تماس گرفتن با خود را از آنها سلب کرده‌اید.

 

۳- شماره را مسدود کنید

اگر از مراکز نظرسنجی، خیریه‌ها یا شماره‌های مزاحم تماس‌های مکرر دریافت می کنید و شماره تماس گیرنده را می‌شناسید، بهترین راهکار این است که آن شماره را روی تلفن خود مسدود کنید.

– روش مسدود کردن شماره روی آیفون: شماره موردنظر را از فهرست تماس‌های اخیر (recent calls) انتخاب کنید. سپس کلید‘I’ را برای دریافت اطلاعات بفشارید. به پایین صفحه باز شده بروید و گزینه block this caller را انتخاب کنید.

– روش مسدود کردن شماره روی اندروید: شماره را از فهرست تماس‌ها انتخاب کنید، انگشت‌تان را روی آن نگه دارید تا منوی گزینه‌ها باز شود. سپس روی گزینه block/report بزنید.

 

۴- از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید

خوشبختانه این روزها، اپلیکیشن‌هایی وجود دارد که می‌توانند تماس‌ها و پیامک‌های دریافتی را روی آیفون و اندروید فیلتر کنند. یکی از این اپلیکیشن‌ها Truecaller (https://www.truecaller.com/) است.

نرم‌افزارهای دیگری مانند RoboKiller یا Nomorobo هم وجود دارد که ربات‌های تماس‌گیرنده را مسدود می‌کنند.

 

۵- پیشگیری کنید

اگر متوجه شدید که تماس‌های ناخواسته شما زیاد شده است، شاید بهتر باشد که در محافظت از شماره موبایل‌تان فعال‌تر باشید و آن را هر جایی به اشتراک نگذارید.

یادتان باشد که برای پیشگیری از افتادن در دام تماس‌های تبلیغاتی، هرگز شماره تلفن‌تان را در فرم‌های آنلاین وارد نکنید؛ مگر اینکه این کار کاملا ضرورت داشته باشد. همچنین از اعلام شماره تلفن‌تان در شبکه‌های اجتماعی به غریبه‌ها پرهیز کنید.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه