وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اخبار » گردشگری استرالیا در آستانه یک بحران

تاریخ انتشار : 1398/12/15 - 11:57

گردشگری استرالیا در آستانه یک بحران

صدای استرالیا- مسوولان گردشگری استرالیا هشدار داده‌اند اگر کم شدن آمار مسافران به دلیل شیوع ویروس کرونا ادامه پیدا کند، هتل‌های این کشور ناچار خواهند شد که تعطیل شوند.

گردشگری استرالیا در آستانه یک بحران

صدای استرالیا– مسوولان گردشگری استرالیا هشدار داده‌اند اگر کم شدن آمار مسافران به دلیل شیوع ویروس کرونا ادامه پیدا کند، هتل‌های این کشور ناچار خواهند شد که تعطیل شوند.

به گزارش گاردین، هتل‌های واقع در شهر «کنز» و «گلد کوست» که در حالت عادی بیشتر مشتری‌هایشان چینی‌ها، ژاپنی‌ها و شهروندان کره‌جنوبی هستند، این هفته اتاق‌های خود را با هزینه‌ای معادل نصف تعرفه روزهای گذشته به مسافران پیشنهاد می‌کنند.

«مایکل جانسون» مدیر رفاه گردشگری استرالیا بیان کرد:«می‌توانم با قاطعیت اعلام کنم درحال حاضر هتل‌ها و کسب و کارهای وابسته به گردشگری در استرالیا وجود دارد که به شدت از شرایط موجود خسارت دیده‌اند و ممکن است تعطیل شوند؛ چراکه که کمک‌های مالی در دسترس نیست. برخی از این هتل‌ها در جریان آتش‌سوزی جنگل‌های استرالیا به مدت چهار ماه متوالی خسارت مالی دیده‌اند.»

از بین تمام مقاصد گردشگری استرالیا شهر «کنز» و سایر نقاط شمالی ایالت «کوئیزلند» بیش از هر نقطه دیگری با چالش مواجه هستند. گردشگری این مناطق به شدت به شهروندان آسیایی که برای بازدید از جنگل‌های بارانی به این منطقه سفر می‌کنند، وابسته است.

با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، خسارت صنعت گردشگری «کنز» تا پایان ماه به ۱۰۰ میلیون دلار خواهد رسید. نگرانی بزرگتر این شهر از بین رفتن حدود ۱۸۰۰ شغل محلی است.

به گفته «جانسون»، گردشگری استرالیا این روزها به شدت به سفرهای داخلی نیازمند است.

منبع: ایسنا


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه