وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اجتماعی » کارشناسان مطرح کردند: اختصاص اجباری بخشی از ذخیره بازنشستگی به مراقبت از سالمندان

تاریخ انتشار : 1402/05/15 - 5:15

کارشناسان مطرح کردند: اختصاص اجباری بخشی از ذخیره بازنشستگی به مراقبت از سالمندان

صدای استرالیا- بر اساس پیشنهاد مطرح شده توسط کارشناسان، با توجه به بحران بودجه مراقبت از سالمندان باید بخشی از ذخیره بازنشستگی استرالیایی‌ها به صورت اجباری به بهبود استانداردهای خانه‌های سالمندان اختصاص یابد.


صدای استرالیا- بر اساس پیشنهاد مطرح شده توسط کارشناسان، با توجه به بحران بودجه مراقبت از سالمندان باید بخشی از ذخیره بازنشستگی استرالیایی‌ها به صورت اجباری به بهبود استانداردهای خانه‌های سالمندان اختصاص یابد.

مقاله‌ای که در نشست ملی انجمن ارایه دهندگان ارائه دهندگان خدمات مراقبت اجتماعی و سالمندان(ACCPA) ارایه شده، همچنین یک طرح جدید بیمه اجتماعی یا مالیات به سبک مدیکر را به عنوان راهکاری برای حل مشکل بودجه مراقبت از سالمندان ارایه کرده است.

این مقاله در حالی ارایه شده که سال ۲۰۲۱ کمیسیون سلطنتی خانه‌های سالمندان از مشکلات سیستماتیک در این مراکز پرده برداشت. بودجه ناکافی این مراکز با توجه به پیر شدن جامعه استرالیا در آینده مشکلات بیشتری را در به همراه خواهد داشت.

در بودجه ماه می و در پی توصیه‌های کمیسیون سلطنتی، هزینه‌های مراقبت از سالمندان در سال مالی ۲۳-۲۰۲۲ از ۲۴٫۸ میلیارد دلار به ۲۹٫۶ میلیارد دلار افزایش یافت.

همچنین قرار است بودجه این بخش تا سال مالی ۲۷-۲۰۲۶ به حدود ۴۰ میلیار دلار برسد. ۱۱٫۳ میلیارد نیز به افزایش ۱۵ درصدی دستمزد کارکنان این بخش در چهار سال آینده اختصاص می‌یابد.

بودجه مراقبت از سالمندان در استرالیا معادل ۱٫۲ درصد تولید ناخالص داخلی است. در حالی که در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) میانگین این بودجه ۲٫۵ درصد از GDP است.

حالا سیستم ۳٫۵ تریلیون دلاری بازنشستگی به عنوان راهکاری برای تامین مالی این بخش مطرح شده است.

مقاله ACCPA پیشنهاد می‌کند که بخشی از پس انداز بازنشستگی افراد باید برای پرداخت هزینه‌های مراقبت از سالمندان کنار گذاشته شود.

در این مقاله آمده است که پس‌انداز بازنشستگی به جای اینکه صرف هزینه خدمات مراقبت از سالمندان شود، مانند ارث به نسل‌های بعدی انتقال می‌یابد.

کمیسیون بهره‌وری در سال ۲۰۲۱ یک مقاله تحقیقاتی منتشر و برآورد کرد که مالکیت ۳٫۵ تریلیون دلار دارایی احتمالاً تا اواسط قرن در استرالیا منتقل می‌شود و پس‌انداز بازنشستگی جزء مهم این انتقال ثروت ارزیابی می‌شود.

استفان جونز، دستیار وزیر خزانه‌داری فدرال نیز با ابراز موافقت با پیشنهاد مذکور گفت: طرح پس‌انداز بازنشستگی باید صرف دوران بازنشستگی شود، نه اینه به شکل ارث به نسل بعدی انتقال یابد.

وی افزود: برای من عجیب است که این سیتسم برای دوران بازنشستگی طراحی شده؛ اما یک سوم چک‌های کشیده شده توسط صندوق بازنشستگی از نظر ارزش، مربوط به وصیت است.

بر اساس این گزارش، دولت فدرال یک کارگروه مراقبت از سالمندان را تشکیل داده که قرار است در دسامبر سال جاری توصیه‌هایی را در این زمینه ارایه کند.

منبع: شبکه خبری نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , اقتصادی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه