وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | Thursday 30 March 2023
» اجتماعی » چرا استرالیایی‌ها می‌خواهند از شهرها بروند؟

تاریخ انتشار : 1399/07/27 - 3:19

چرا استرالیایی‌ها می‌خواهند از شهرها بروند؟

صدای استرالیا– نظرسنجی شرکت IKEA نشان می‌دهد از هر دو استرالیایی، یک نفر قصد ترک شهر را دارد. در طول […]

چرا استراليايی‌ها می‌خواهند از شهرها بروند؟

صدای استرالیا– نظرسنجی شرکت IKEA نشان می‌دهد از هر دو استرالیایی، یک نفر قصد ترک شهر را دارد.

در طول همه گیری کووید-۱۹ بسیاری از استرالیایی‌ها متوجه شدند خانه‌هایشان، جایی فراتر از محل زندگی است. همه‌گیری کرونا خانه‌ها را به مکان‌هایی مختلف، از جمله دفتر کار،‌کلاس درس و باشگاه ورزشی تغییر داد.

اکنون نظرسنجی جدید شرکت IKEA نشان می‌هد ۴۵ درصد از استرالیایی‌ها قصد دارند برای زندگی در خانه‌ای که بتواند این نیازها را بهتر برآورده سازد، به خارج از شهر نقل مکان کنند. درصد نتیجه نظرسنجی زمانی که طیف سنی پاسخ‌دهندگان به ۲۵ تا ۳۴ سال می‌رسد، تا ۵۹ درصد هم پیش می‌رود. نظرسننجی همچنین نشان داد از هر ۱۰ استرالیایی یک نفر طی همه‌گیری کووید-۱۹ در خانه خود احساس راحتی نکرده است.

در شرایطی که بسیاری از استرالیایی‌ها زمانی به واسطه نزدیکی به محل کار زندگی در شهرها را انتخاب کرده بودند، همه‌گیری کووید-۱۹ اولویت‌های آنها را تا حد قابل توجهی تغییر داد.

لیست آرزوها

بسیاری از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی IKEA می‌گویند می‌خواسته‌اند تا در خانه‌های خود تغییراتی برای ایجاد راحتی بیشتر به منظور انجام فعالیت‌های مختلف در خانه در دوران قرنطینه ایجاد کنند. این تغییرات شامل ایجاد فضا برای سرگرمی، بزرگتر کردن آشپزخانه، بزرگتر شدن باغچه و ایجاد فضایی مخصوص مطالعه است. به گفته تابیتا لاژ مدیر طراحی داخلی IKEA استرالیا، بسیاری از استرالیایی‌ها امکان نقل مکان فوری به خارج از شهر را ندارند از این رو به سوی بازساز های خرد رو آورده‌اند. به گفته او عدم امنیت شغلی و نوسانات قیمت بازار مسکن، امکان نقل مکان فوری جای خود را به افزایش شدید تمایل به بازسازی بخش‌هایی از خانه مانند توالت یا آشپزخانه داده‌ است.

به گفته IKEA میزان سفارش‌های مرتبط با آشپزخانه این شرکت در استرالیا به واسطه افزایش تمایل استرالیایی‌ها برای تغییر دکوراسیون فضاهای خانگی خود، ۶۰ درصد افزایش داشته است.

منبع: ۷نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه