وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ | Monday 25 September 2023
» اخبار » پیشنهاد تازه: ارایه بلیت لاتاری به افرادی که واکسن می‌زنند

تاریخ انتشار : 1400/04/26 - 12:19

پیشنهاد تازه: ارایه بلیت لاتاری به افرادی که واکسن می‌زنند

صدای استرالیا– پیتر داتون، وزیر دفاع استرالیا از پیشنهاد ارایه بلیت لاتاری به کسانی که واکن کووید-۱۹ می‌زنند، حمایت کردن […]

پیشنهاد تازه: ارایه بلیت لاتاری به افرادی که واکسن می‌زنند

صدای استرالیا– پیتر داتون، وزیر دفاع استرالیا از پیشنهاد ارایه بلیت لاتاری به کسانی که واکن کووید-۱۹ می‌زنند، حمایت کردن و آن را ایده‌ای خوب دانست.

این اظهار نظر در پی آن مطرح شده که تب‌کورپ، بزرگ‌ترین ارایه دهنده لاتاری در استرالیا، اعلام کرد که قصد دارد برای تشویق کسانی که واکسن می‌زنند، یک قرعه‌کشی برگزار کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال بررسی راهکارهای ارایه لاتاری ویژه است؛ ولی باید نخست چند موضوع پیچیده را در نظر بگیرد.

این بیانیه می‌افزاید: برگزاری لاتاری در استرالیا تابع مقررات سختگیرانه‌ای در هر منطقه قضایی است. معرفی لاتاری ویژه برای افراد واکسینه شده، علاوه بر سایر مسایل، نیازمند بررسی الزامات بر اساس مجوزهای ایالتی ما، مقررات قمار مسوولانه، تایید قانون‌گذاران دولت‌های ایالتی، شفاف‌سازی از سوی سازمان کالاهای دارویی درباره تشویق به واکسیناسیون و حفظ حریم خصوصی مشتریان است.

پیش از این در ایالات متحده آمریکا نیز، یک لاتاری جوایزی ۶٫۷ میلیون دلاری به عنوان مشوق دریافت واکسن گذاشت که موجب رشد ۴۹ درصدی واکسیناسیون شد.

در همین حال، پیتر داتون، وزیر دفاع استرالیا با بیان اینکه از هر کاری که موجب تشویق مردم به زدن واکسن شود، حمایت می‌کند، گفت: تنها دو مورد از سوی شرکت تب کورپ مطرح شده: اول اینکه این کار نیازمند تاییدیه مقررات‌گذاران است و دوم اینکه کسی باید پول آن را بپردازد.

تا کنون حدود ۹ میلیون نفر استرالیایی در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه