وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 21 April 2024
» اجتماعی » ویروس کرونا؛ ایالت‌های استرالیا مرزهایشان به روی اهالی سیدنی را بستند

تاریخ انتشار : 1399/10/01 - 13:32

ویروس کرونا؛ ایالت‌های استرالیا مرزهایشان به روی اهالی سیدنی را بستند

صدای استرالیا - افزایش مبتلایان به کوید - 19 در سیدنی باعث شده که ایالت‌ها و قلمروهای دیگر استرالیا، مرزهایشان با بزرگ‌ترین شهر این کشور را قطع کنند.


صدای استرالیا – افزایش مبتلایان به کوید – ۱۹ در سیدنی باعث شده که ایالت‌ها و قلمروهای دیگر استرالیا، مرزهایشان با بزرگ‌ترین شهر این کشور را قطع کنند.

ایالت‌های دیگر در حالی رابطه خود با ایالت «نیوساوت‌ولز» را کاهش می‌دهند که بسیاری آماده سفرهای دوران کریسمس شده بودند.

بسیاری از خطوط هوایی در روز دوشنبه پروازهایشان به این ایالت استرالیا را متوقف کردند. تا به حال در سیدنی ابتلای ۸۳ نفر ثبت شده است. همه موارد ابتلا مربوط به منطقه «نورترن بیچز» است.

در روز دوشنبه ایالت «نیوساوت ولز» که شهر سیدنی در آن جا قرار دارد تنها پانزد مورد ابتلا را ثبت کرده است. ۳۸ هزار نفر آزمایش داده بودند و تعداد کم مبتلایان برای بسیاری نشانه‌ خوبی از محدود بودن پخش شدن ویروس است.

اما مقام‌های ایالتی می‌گویند آمار یک روز، نشانه قطعی بهبودی اوضاع نیست.

گلدیس برجیکلیان، وزیر اول ایالت «نیوساوت ولز» می‌گوید که هنوز نمی‌توان گفت آیا محدودیت‌های جدید سیدنی در آستانه سال نوی میلادی برداشته می‌شود یا نه.

استرالیا هم اکنون به جز سیدنی هیچ مورد ابتلای دیگری ندارد. این کشور با شدت، قوانین مربوط به ممنوعیت‌ها را دنبال می‌کند.

در سیدنی، بیش از ده نفر نمی‌توانند درون مکان‌های سربسته دور هم جمع شوند. به همه ساکنان این شهر توصیه شده که حضورشان در جامعه را محدود کنند و همواره در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند.

ساکنان «نورترن بیچز» دست کم تا چهارشنبه اجازه ترک خانه ندارند.

در روز یکشنبه ایالت‌های کویینزلند، ویکتوریا، ساوت‌استرالیا و قلمروی پایتخت استرالیا اعلام کردند که ساکنان سیدنی اجازه ورود به این ایالت‌ها را ندارند.

ساکنان این مناطق که در سیدنی بودند هم فقط دوازده ساعت فرصت داشتند که به شهرهای خود بازگردند، اگر نه که باید دو هفته در قرنطینه بمانند.

ساکنان سیدنی که انتظار چنین تصمیم‌هایی را می‌کشیدند، در روزهای شنبه و یکشنبه برای خروج از شهر به تکاپو افتادند.

استرالیا تا به حال مرگ ۹۰۸ نفر بر اثر ویروس کرونا را ثبت کرده است و ۲۸ هزار و سیصد نفر هم مبتلا به ویروس کرونا داشته است. این آمار به نسبت بسیاری از کشورها کوچک است.

این کشور خیلی زود برای مهار کرونا دست به کار شد و از جمله مسافران کشورهای خارجی را مجبور کرد تا به محض ورود به استرالیا قرنطینه شوند.

متخصصان می‌گویند که بخشی از موفقیت استرالیا برای این بوده که ایالت‌ها خیلی سریع، مناطقی را قرنطینه کردند که موارد ابتلا در آنجا زیاد بود.

ایالت «نیوساوت ولز» تا مدت‌ها از رستوران‌ها و ورزشگاه‌ها خواسته بود تا آمار مشتریانشان را نگه دارند. به این ترتیب توانستند خط بیماری را دنبال کنند.

خانم برجیکلیان می‌گوید که استرالیا یکی از بهترین سیستم‌های ردگیری بیماران در جهان را دارد.

بسیاری به او انتقاد کرده‌اند که باید زودتر استفاده از ماسک در این ایالت را اجباری می‌کرد.

منبع: بی‌بی‌سی فارسی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه