وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 22 May 2024
» اخبار » هشدار چین به استرالیا: بایکوت می‌شوید

تاریخ انتشار : 1399/02/08 - 18:36

هشدار چین به استرالیا: بایکوت می‌شوید

صدای استرالیا - سفیر چین به دولت استرالیا هشدار داده است که پیگیری درباره تحقیقات مستقل برای کروناویروس می‌تواند با بایکوت مشتریان چینی و عدم سفر یا تحصیل آنها در استرالیا یا عدم خرید محصولات وارداتی مانند گوشت و نوشیدنی‌های الکی منجر شود.


صدای استرالیا – سفیر چین به دولت استرالیا هشدار داده است که پیگیری درباره تحقیقات مستقل برای کروناویروس می‌تواند با بایکوت مشتریان چینی و عدم سفر یا تحصیل آنها در استرالیا یا عدم خرید محصولات وارداتی مانند گوشت و نوشیدنی‌های الکی منجر شود.

چنگ جینگیه، سفیر چین در مصاحبه با آسترلین فایننشال ریویو که امروز دوشنبه منتشر شد، گفت فشار استرالیا برای انجام چنین تحقیقاتی “خطرناک” است و پیش بینی کرد که از حمایت کافی برخوردار نشود.

سفیر چین گفت: توسل به سوء ظن، اتهام متقابل یا تفرقه در چنین برهه حساسی تنها به تضیف تلاش های جهانی برای مقابله با این پاندمی منجر می شود.

گرگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا گفته است انجام یک تحقیقات مستقل به نفع استرالیا و جهان است. او تاکید کرد: سه میلیون تن مبتلا شده و بیش از ۲۰۰ هزار تن تاکنون جان باخته‌اند و باید یک بررسی مستقل وجود داشته باشد. اینکه یک مساله جهانی و فاجعه آمیز رخ دهد و آن را مورد بررسی قرار ندهیم، بسیار عجیب و غیر عادی است. در نهایت ما باید گام‌هایی را برداریم که نه تنها در راستای منافع استرالیا بلکه در راستای منافع مشترک بشریت باشد.

استرالیا خواستار اصلاح سازمان بهداشت جهانی و از جمله جذب محققانی شبیه به “بازرسان تسلیحاتی” به منظور کشف منبع شیوع بیماری‌های مهم و حمایت کشورها از آن شده است.

بحث برانگیزترین مورد این است که نخست وزیر استرالیا می‌خواهد به سازمان بهداشت جهانی قدرت ارسال تیمی از محققان به یک کشور را بدهد تا عوامل پشت شیوع یک بیماری را کشف کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه