وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ | Monday 25 September 2023
» اجتماعی » هشدار به اهالی نیوساوت‌ولز و کوئینزلند: عنکبوت‌های فانل برای فرار از سیل به خانه‌ها می‌آیند

تاریخ انتشار : 1400/12/19 - 9:09

هشدار به اهالی نیوساوت‌ولز و کوئینزلند: عنکبوت‌های فانل برای فرار از سیل به خانه‌ها می‌آیند

صدای استرالیا– به شهروندان مناطق سیل‌زده نیوساوت‌ولز و کوئینزلند هشدار داده شده که مراقب عنکبوت‌های خطرناک فانل در خانه‌های‌شان باشند. […]

هشدار به اهالی نیوساوت‌ولز و کوئینزلند: عنکبوت‌های فانل برای فرار از سیل به خانه‌ها می‌آیند

صدای استرالیا– به شهروندان مناطق سیل‌زده نیوساوت‌ولز و کوئینزلند هشدار داده شده که مراقب عنکبوت‌های خطرناک فانل در خانه‌های‌شان باشند.

عنکبوت تارقیفی استرالیایی، یا همان فانل که یک موجود زمین‌زیست است، برای فرار از سیلاب ممکن است به خانه‌ها پناه ببرد.

پارک ملی خزندگان استرالیا، افزایش موارد مشاهده عنکبوت‌های فانل را گزارش کرده است. همچنین تعداد فانل‌های اهدایی به برنامه ضدسم این پارک نیز افزایش یافته است.

به طور خاص، تعداد عنکبوت‌های اهدایی از مناطق هورنزبی و مونا ویل در سیدنی، وایومینگ در ساحل مرکزی و نیولمبتون در نیوکاسل رشد چشمگیری داشته است.

این پارک به عنوان تنها تامین‌کننده سم عنکبوت فانل که برای تولید پادزهر مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای تداوم اجرای برنامه ضدسم خود متکی به عنکبوت‌هایی است که مردم جمع‌آوری و اهدا می‌کنند.

با وجودی که گزش عنکبوت تارقیفی برای انسان‌ها می‌تواند کشنده باشد، از زمان شروع برنامه ضد سم پارک ملی خزندگان در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی تا کنون، حتی یک مورد مرگ به دلیل گزش فانل گزارش نشده است.

در صورتی که یک عنکبوت فانل را به دام انداخته‌اید، می‌توانید برای اطلاع از مکان‌های تحویل آنها به پارک ملی خزندگان، به این آدرس (اینحا) مراجعه کنید.

همچنین در این آدرس (اینجا) توصیه‌هایی برای درمان گزیدگی عنکبوت فانل ارایه شده است.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه