وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ | Wednesday 29 March 2023
» اجتماعی » موج دوم ویکتوریا، باعث عبور استرالیا از مرز ۲۰ هزار مورد ابتلا

تاریخ انتشار : 1399/05/17 - 13:36

موج دوم ویکتوریا، باعث عبور استرالیا از مرز ۲۰ هزار مورد ابتلا

صدای استرالیا- همزمان با ادامه تلاش مقامات استرالیایی برای مقابله با موج دوم شیوع کووید-19 در استرالیا، مجموع آمار ابتلا در این کشور از 20 هزار نفر گذشت.

موج دوم ویکتوریا، باعث عبور استرالیا از مرز 20 هزار مورد ابتلا

صدای استرالیا– تا به امروز ۲۰۳۱۲ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در استرالیا ثبت شده‌اند که از این تعداد ۲۶۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

براساس گزارش سازمان بهداشت استرالیا، درمجموع ۱۱ هزار و ۱۱۲ مورد از مبتلایان بهبود یافته‌اند. روز جمعه هشتم آگوست ۴۵۰ مورد جدید ابتلا و ۱۱ مورد فوت جدید در ایالت ویکتوریا به ثبت رسیده‌اند. بدترین روز این ایالت در نبرد علیه کرونا روز پنجم آگوست بود که ۷۲۵ مورد ابتلای جدید در ویکتوریا شناسایی شد. به جز این روز سیاه، آمار ابتلا در ایالت ویکتوریا درحدود دو هفته روی ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد شناور بوده است، آماری که به گفته وزیر بهداشت ویکتوریا همچنان نسبتا بالاست و امید می‌رود با اجبار به استفاده از ماسک و اجرای مرحله چهارم محدودیت‌ها، رو به کاهش بگذارد.

دنیل اندروز نخست وزیر ویکتوریا نیز با تاکید بر استراتژی شفافی که برای مهار ابتلا در این ایالت در پیش گرفته‌ است ابراز امیدواری کرد طی ۱۴ روز آینده تحول قابل‌توجهی در روند ابتلا به وجود بیاید.

بررسی نمودارها از ابتدای آغاز همه‌گیری در استرالیا تا به امروز نشان از آن دارد که برخلاف ماه‌های ابتدایی که ورود مسافران خارجی عامل اصلی بالا بودن آمار ابتلا بودند، از اواسط ماه جولای آغاز موج دوم ابتلا در ویکتوریا عامل اصلی بالا رفتن مجموع ابتلا در کل استرالیا بوده است. آغاز موج دوم به افزایش میزان مرگ و میر نیز منجر شده است، به صورتی که بیش از یک چهارم کل مرگ و میرهای ناشی از شیوع کرونا در استرالیا طی هفت روز گذشته و تقریبا تمامی مرگ و میرهای استرالیا پس از تاریخ ۲۳ می ۲۰۲۰ در ویکتوریا رخ داده‌اند.

رشد موارد ابتلا به کووید-۱۹ در ماه گذشته باعث شد تا مجموع موارد ابتلا در استرالیا از کره جنوبی سبقت بگیرد، اگرچه هنوز فاصله زیادی با چین و سنگاپور دارد.

منبع:abc.net

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه