وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | Sunday 14 April 2024
» اجتماعی » معمای مرگ کوالاها در ایالت ویکتوریا

تاریخ انتشار : 1401/04/21 - 5:30

معمای مرگ کوالاها در ایالت ویکتوریا

صدای استرالیا– شانزده کوالا مرده در مزرعه‌ای در ایالت ویکتوریای استرالیا کشف شده‌اند و هنوز دلیل این اتفاق مشخص نشده […]

معمای مرگ کوالاها در ایالت ویکتوریای استرالیا

صدای استرالیا– شانزده کوالا مرده در مزرعه‌ای در ایالت ویکتوریای استرالیا کشف شده‌اند و هنوز دلیل این اتفاق مشخص نشده است.

سازمان حفاظت از محیط زیست ویکتوریا پس از پیدا شدن جسد ۱۳ کوالا در مزرعه‌ای در تاریخ ۱۴ ژوئن تحقیقاتی را آغاز کرده بود. مالکان مزرعه درباره مرگ و میر کوالاها هشدار داده بودند.

با این حال این سازمان روز دوشنبه ۱۱ ژوئیه اعلام کرد اجساد سه کوالای دیگر در این منطقه پیدا شده است که احتمال مرگ آن‌ها را از دو هفته پیش تا ۱۲ ماه پیش اعلام می‌کند.

نتایج کالبدشکافی تاکنون نتوانسته دلیل قطعی مرگ را مشخص کند. شواهدی از زخم از جمله شکستگی یا شکستگی استخوان با بررسی‌های اشعه ایکس بر روی اجساد کوالاها پیدا نشد. همچنین هیچ شواهدی از شلیک گلوله وجود ندارد.

نهاد بررسی کننده این موضوع به ارزیابی طیف وسیعی از علل احتمالی ادامه می‌دهد اما می‌گوید فقدان زخم همراه با نتایج آسیب شناسی نشان می‌دهد که مرگ و میرها می‌توانند ناشی از «عوامل محیطی» باشند.

اش بانس، مدیر عملیات نظارتی در بیانیه‌ای گفت: «ما در این بررسی همه راه‌های تحقیق را پیگیری می‌کنیم تا مشخص شود چه اتفاقی برای این کوالاها افتاده است.»

طبق آخرین تخمین در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۱۳ هزار کوالا در سراسر ویکتوریا زندگی می‌کنند.

کوالاها تحت قانون حیات وحش ایالت ویکتوریا محافظت می‌شوند. حداکثر مجازات برای کشتن عمدی یک کوالا در ویکتوریا ۹۲۴۶ دلار جریمه نقدی یا شش ماه زندان است.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه