وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 19 June 2024
» اجتماعی » مرد استرالیایی به جرم موج‌سواری با یک مار پیتون ۲۳۰۰ دلار جریمه شد

تاریخ انتشار : 1402/06/28 - 3:12

مرد استرالیایی به جرم موج‌سواری با یک مار پیتون ۲۳۰۰ دلار جریمه شد

صدای استرالیا - انتشار ویدئویی از یک موج‌سوار استرالیایی با ماری به دور گردنش در روزهای اخیر خبرساز شده بود.


صدای استرالیا – انتشار ویدئویی از یک موج‌سوار استرالیایی با ماری به دور گردنش در روزهای اخیر خبرساز شده بود.

یک موج‌سوار که با یک مار پیتون به هنگام موج‌سواری روی تخته در سواحل جنوب شرق استرالیا دیده شده‌ بود، توسط مقامات محیط زیستی استرالیا جریمه شده است.

پیشتردر ابتدای ماه جاری ویدئوی کوتاهی از هیگور فیوزا منتشر شده بود که او را با مار خانگی‌اش، از گونه پیتون فرش، سوار بر یک تخته موج‌سواری در سواحل خلیج رنگین کمان استرالیا نشان می‌داد.

آقای فیوزا به رسانه‌های محلی گفته بود که مار سه‌ساله‌اش، که «مورلیا بردلی» نام دارد، عاشق آب است و دستکم ۱۰ بار با او موج‌سواری کرده است.

او گفت: من همیشه او را به ساحل می‌بردم و او دوست داشت در آب شنا کند، بنابراین یک روز تصمیم گرفتم او را برای موج‌سواری ببرم و او این کار را دوست داشت.

آقای فیوزا در پاسخ به این سوال که چگونه متوجه علاقه مار به موج‌سواری شده است، گفت: معمولاً وقتی چیزی را دوست ندارد شروع به فش فش کردن می‌کند اما [در آب] چنین کاری نمی‌کند و سرحال است.

اداره محیط زیست کوئینزلند در بیانیه‌ای گفته است بیرون بردن یک حیوان در انظار عمومی نیازمند مجوز جداگانه‌ای است و این فرد تحت هیچ شرایطی نمی‌توانسته مار خانگی‌اش را از خانه ثبت‌شده خارج کند چه برسد به اینکه بخواهد آن را به موج‌سواری ببرد.

مقامات استرالیایی آقای فیوزا را ۲۳۰۰ دلار استرالیا (معادل ۱۴۰۰ یورو) جریمه کرده‌اند.

جان مک‌دونالد، افسر حیات وحش در استرالیا، در این باره گفت: تحقیقات ما نشان داد که این مرد مجوز نگهداری از حیوانات بومی را داشت، اما به دلیل نقض ممنوعیت خروج بدون مجوز حیوانات از محل زندگی برای او جریمه صادر شد.

آقای مک دونالد با بیان اینکه بیرون بردن حیوانات خانگی بومی در مکان‌های عمومی می‌تواند باعث به وجود آمدن استرس غیرضروری در این حیوانات شود، گفت: آنها وقتی از محوطه خود خارج شوند می‌توانند به شیوه‌ای غیرقابل پیش‌بینی رفتار کنند.

مار پیتون فرشی، گونه‌ای غیرسمی که در استرالیا و پاپوآ گینه نو یافت می‌شود، می‌تواند تا سه متر رشد کند و برای شکار به دور طعمه خود می‌پیچد و آن را خفه می‌کند. این خزنده عمدتاً از پرندگان، مارمولک‌ها و پستانداران کوچک تغذیه می‌کند.

مارها هرچند در میان خزندگان خونسرد قرار می‌گیرند و می‌توانند شنا کنند، با این حال معمولا از آب اجتناب می‌کنند. در واقع تنها مارهایی که با آب سازگار هستند مارهای دریایی هستند.

مار آقای فیوزا اولین حیوانی نیست که در سواحل استرالیا تنی به آب زده است. پیشتر یک سگ بولداگ انگلیسی نیز به دلیل موج‌سواری با صاحبش خبرساز شده بود.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه