وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | Tuesday 16 April 2024
» اخبار » عقبگرد استرالیا از قرار دادن سپاه در فهرست تروریستی

تاریخ انتشار : 1403/01/01 - 1:51

عقبگرد استرالیا از قرار دادن سپاه در فهرست تروریستی

صدای استرالیا - دادستانی استرالیا اعلام کرده است که مطابق قوانین این کشور نمی‌تواند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.‌


صدای استرالیا – دادستانی استرالیا اعلام کرده است که مطابق قوانین این کشور نمی‌تواند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.‌

اسکای‌نیوز در گزارشی اختصاصی از “عقبگرد” دولت استرالیا در تروریست خواندن سپاه پاسداران  خبر داده و نوشت که دادستانی استرالیا اعلام کرده است که سپاه پاسداران یک سازمان دولتی محسوب می‌شود و از این رو، نمی‌توان آن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

مطابق اسناد افشا شده که نخستین‌بار یک شهروند ایرانی استرالیایی در تابستان گذشته بر اساس قانون آزادی اطلاعات در استرالیا درخواست و دریافت کرده است، دادستانی کل پیش از اعلام نظر خود در میانه ژانویه سال ۲۰۲۳، از وزارت خارجه استرالیا نظرخواهی کرده است.

در همین زمینه کلر چندلر، نماینده لیبرال و از منتقدان دولت استرالیا به اسکای نیوز گفته است که  دادستانی کل استرالیا “تحت فشار” وزارت خارجه استرالیا از تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران منصرف شده است.

این سیاست‌مدار پیش از این در بهبوحه اعتراضات زن زندگی آزادی در ایران، از دولت استرالیایی خواسته بود تا سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

پیش‌تر، در دسامبر ۲۰۲۲، استرالیا گشت ارشاد، بسیج و شش مقام جمهوری اسلامی را به دلیل سرکوب معترضان در ایران به فهرست‌ تحریم‌های خود اضافه کرد.

همچنین در ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۲۲ قانونگذار جمهوری‌خواه و دموکرات، با ارسال نامه‌های جداگانه از چهار کشور استرالیا، هند، بریتانیا و کانادا درخواست کرده بودند تا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

منبع: دویچه وله


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه