وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ | Wednesday 22 March 2023
» اجتماعی » شناسایی ۶ داروی بالقوه جدید برای مقابله با کووید-۱۹

تاریخ انتشار : 1399/01/24 - 16:24

شناسایی ۶ داروی بالقوه جدید برای مقابله با کووید-۱۹

صدای استرالیا - یک گروه بین‌المللی از محققان به سرپرستی دانشگاه کویینزلند در استرالیا با آزمایش بیش از ۱۰ هزار ترکیب دارویی توانستند ۶ داروی بالقوه را برای درمان کووید-۱۹ شناسایی کنند.

شناسایی ۶ داروی بالقوه جدید برای مقابله با کووید-۱۹

صدای استرالیا – یک گروه بین‌المللی از محققان به سرپرستی دانشگاه کویینزلند در استرالیا با آزمایش بیش از ۱۰ هزار ترکیب دارویی توانستند ۶ داروی بالقوه را برای درمان کووید-۱۹ شناسایی کنند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، به گفته محققان تمرکز این پروژه بر هدف‌گیری آنزیم اصلی ویروس جدید کرونا است که با نام Mpro شناخته می‌شود و نقش مهمی در تولید مثل ویروس دارد. از آنجا که این آنزیم به طور طبیعی در بدن انسان وجود ندارد، داروهایی که برای نابودی این آنزیم به کار گرفته می‌شود، حداقل آسیب را به بدن بیمار می‌رسانند.
در این تحقیقات تلاش شده‌است تا ترکیبات دارویی که به مرحله آزمایشات بالینی رسیده‌اند و برای جلوگیری و درمان اختلالات مختلف مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، ‌آرتروز، سکته، تصلب شرایین و سرطان مورد استفاده قرار خواهند گرفت، بررسی و مطالعه شوند.
در این تحقیقات ساختار آنزیم Mpro‌ توسط محققان شناسایی شده و با اعلام عمومی این موضوع بیش از ۳۰۰ پیشنهاد برای آزمایش داروهای در دست تولید شرکت‌های مختلف به منظور نابودسازی این آنزیم، به محققان ارائه شده‌است. مزیت استفاده از این ترکیباتی که در جریان آزمایش و اخذ مجوز تولید هستند در این است که محققان ناچار نمی‌شوند کار خود را از نقطه صفر آغاز کنند و در صورتی که یکی از این ترکیبات دارای ویژگی‌های موردنظر آن‌ها باشد، می‌توانند آزمایشات خود را روی این ترکیبات ادامه دهند. محققان امیدوارند به زودی تعداد بیشتری از داروهای در دست تولید برای مطالعه و بررسی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

منبع: ایرنا


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه