وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ | Wednesday 22 March 2023
» اجتماعی » شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان از ۳ و نیم میلیون نفر عبور کرد

تاریخ انتشار : 1399/02/15 - 19:17

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان از ۳ و نیم میلیون نفر عبور کرد

صدای استرالیا- آخرین اطلاعات ثبت شده در خصوص میزان شیوع ویروس کرونا در جهان از ابتلای بیش ۳ و نیم میلیون نفر حکایت دارد.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان از ۳ و نیم میلیون نفر عبور کرد
صدای استرالیا- آخرین اطلاعات ثبت شده در خصوص میزان شیوع ویروس کرونا در جهان از ابتلای بیش ۳ و نیم میلیون نفر حکایت دارد.

این درحالیست که برغم کاهش میزان ابتلا و مرگ ناشی از شیوع این ویروس مرموز در مقایسه با نقطه اوج انتشار آن در ماه گذشته میلادی، حدود ۲۵۰ هزار نفر در سراسر جهان تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

در این میان آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر بیشترین موارد تازه ابتلا به ویروس را به خود اختصاص داده اند و شمار مبتلایان به ویروس همچنین به نسبتی کوچک‌تر در آمریکای لاتین،‌ آفریقا و روسیه رو به افزایش است.

بر اساس اطلاعاتی که منابع رسمی و دولتی منتشر کرده‌اند طی بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۸۴ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در جهان به ثبت رسیده که با این احتساب شمار مبتلایان به این ویروس در سراسر دنیا از ۳ و نیم میلیون نفر فراتر می‌رود.

این میزان ابتلا به ویروس بر اساس گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت با حدود ۳ تا ۵ میلیون بیماری شدید ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی درحال رقابت است.

با این وجود، برغم آنکه گفته می‌شود موارد حقیقی ابتلا به ویروس کرونا از آنچه تاکنون گزارش شده بسیار بیشتر است اما کووید ۱۹هنوز تا رسیدن به سطح ابتلا و مرگ ناشی از آنفولانزای اسپانیایی،‌ بیماری کشنده‌ای که از زمان شیوع در سال ۱۹۱۸ میلادی گریبان حدود ۵۰۰ میلیون نفر در جهان را گرفت،‌ فاصله زیادی دارد.

شمار موارد مرگ و میر بیماری همه‌گیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ هم اکنون به ۲۴۵ هزار و ۹۹۲ نفر رسیده ست. نخستین مورد مرگ ناشی از این بیماری دهم ژانویه سال جاری میلادی در شهر ووهان چین که از آن به عنوان کانون و خاستگاه اصلی شیوع این ویروس در جهان نام می‌برند، گزارش شد.

منبع: یورونیوز


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه