وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اجتماعی » شمارش معکوس برای جک‌پات ۱۵۰ میلیون دلاری؛ توپ‌های لاتاری چگونه تست می‌شوند

تاریخ انتشار : 1402/11/04 - 11:02

شمارش معکوس برای جک‌پات ۱۵۰ میلیون دلاری؛ توپ‌های لاتاری چگونه تست می‌شوند

صدای استرالیا– در زمان بین قرعه کشی‌های پاوربال، توپ‌های نمادین لاتاری در امنیت بالا نگهداری شده و به طور منظم […]

شمارش معکوس برای جک‌پات 150 میلیون دلاری؛ توپ‌های لاتاری چگونه تست می‌شوند

صدای استرالیا– در زمان بین قرعه کشی‌های پاوربال، توپ‌های نمادین لاتاری در امنیت بالا نگهداری شده و به طور منظم تحت آزمایش‌ و نگهداری سختگیرانه قرار می‌گیرند.

این مساله شاید بی‌اهمیت به نظر برسد؛ اما واقعیت این است که هر اتفاقی در پشت صحنه می‌تواند سرنوشت افراد را عوض کند که زندگی لوکس در انتظارشان باشد یا صرفا یک بلیت کم ارزش نصیب‌شان شده باشد؛ در این پنج‌شنبه که جایزه‌ای ۱۵۰ میلیون دلار انتظار برندگان خوش‌شانس را می‌کشد.

پس از اینکه هیچ کس در قرعه‌کشی ۱۰۰ میلیون دلاری پنج‌شنبه گذشته برنده نشد، جایزه قرعه کشی شماره ۱۴۴۵ به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

به این ترتیب، جایزه این هفته به دومین جایزه بزرگی تبدیل شده که تا کنون در لاتاری استرالیا ارایه شده است. بزرگ‌ترین جایزه تا کنون مبلغ جک‌پات ۱۶۰ میلیون دلاری بود که در اکتبر ۲۰۲۲ ارایه شد.

اما قبل از اینکه توپ‌ها در قفس چرخان ریخته شوند، کارشناسان موسسه ملی اندازه گیری، یعنی همان مرجعی که مسوول اندازه گیری‌های قانونی مورد استفاده در تجارت و ایمنی مواد غذایی است، به دقت آنها را مورد بررسی قرار خواهند داد.

جف هاکنی، رئیس لاتاری گفت: توپ‌های قرعه کشی باید در محدوده وزنی مشخصی باشند. ما گزارشی را از موسسه اندازه‌گیری دریافت کرده‌ایم که تایید می‌کند وزن توپ‌ها با دقت هزارم گرم، یکسان است.

این روند برای توپ‌هایی که در بازی‌های مختلف لاتاری استفاده می‌شوند، یکسان است و تضمین می‌کند که همه توپ‌ها برای خارج شدن از گوی به یک اندازه شانس دارند.

این توپ‌ها به دقت و درون کیف‌هایی از جنس فوم به موسسه اندازه‌گیری منتقل می‌شوند و پس از شست‌وشو و وزن‌کشی، در محفظه نگهداری خاصی که تحت نظارت رگولاتورهای دولتی است، نگهداری می‌شوند.

هاکنی گفت: تیم ما از نزدیک با سازمان‌های رگولاتوری دولتی که مسوول ارائه دسترسی نظارت شده به تجهیزات قرعه‌کشی هستند، همکاری می‌کند.

وی افزود: بنابراین، حتی اگر کمترین شانس برای برنده شدن جایزه ۱۵۰ میلیون دلاری وجود داشته باشد، شرکت کنندگان می‌توانند اطمینان داشته باشند که شخص برنده منصفانه انتخاب خواهد شد.

قرعه کشی پنجشنبه  ساعت ۲۰:۳۰ به وقت شرق استرالیا در استودیو کانال ۷ در ماونت کوت-تا کوئینزلند برگزار می‌شود و یک ساعت پیش از آن نیز مهلت شرکت در مسابقه به اتمام می‌رسد.

اعداد برنده در این آدرس (https://www.thelott.com/powerball/results) نمایش داده می‌شود.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه