وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024
» اجتماعی » سه عامل حمله به مسجد ملبورن به ۱۶ تا ۲۲ سال حبس محکوم شدند

تاریخ انتشار : 1398/05/03 - 11:35

سه عامل حمله به مسجد ملبورن به ۱۶ تا ۲۲ سال حبس محکوم شدند

صدای استرالیا - سه مرد سنی مذهب که در سال ۲۰۱۶ یک مسجد شیعیان را در ملبورن استرالیا به آتش کشیده بودند به ۱۶ تا ۲۲ سال حبس محکوم شدند.

سه عامل حمله به مسجد ملبورن به ۱۶ تا ۲۲ سال حبس محکوم شدند

 صدای استرالیا – سه مرد سنی مذهب که در سال ۲۰۱۶ یک مسجد شیعیان را در ملبورن استرالیا به آتش کشیده بودند به ۱۶ تا ۲۲ سال حبس محکوم شدند. قاضی پرونده بیش از هرچیز انگیزه شرورانه مهاجمان را مورد نکوهش قرار داده است.

دو متهم ردیف اول پرونده آتش زدن مسجدی در ملبورن استرالیا هریک به ۲۲ سال و متهم ردیف سوم به ۱۶ سال حبس محکوم شدند. قاضی پرونده به نام “آندرو تینی” اقدام این مهاجمان را “جنایتی نفرت‌انگیز” دانست که منشآ آن نفرت، نارواداری و شرارت بوده است.

قاضی درباره محکومان گفت: انگیزه عجیب آنها رواج ایدئولوژی‌ای بوده که از سوی انسان‌های خردورز تنها می‌تواند منحرف خوانده شود. آنها قصد داشتند مسلمانان شیعه را ترسانده و از طریق اقدامات تروریستی تحت فشار قرار دهند.

به گفته قاضی، این افراد تحت تاثیر القائات گروه ترویستی داعش دست به اقدام و حمله علیه آزادی مذهب زده‌اند.

سه متهم این پرونده به ترتیب ۲۶، ۲۸ و ۳۰ سال داشته و سنی مذهب بوده‌اند. حمله تروریستی آنها در دسامبر ۲۰۱۶ علیه یک انجمن شیعه انجام شد که یک مسجد هم در آن بود. در اثر حمله شبانه این افراد مسجد به طور کامل تخریب شد اما کسی آسیب ندید.

دو نفر از عاملان این حمله پیشتر نیز در پرونده طراحی حمله تروریستی در کریسمس ۲۰۱۶ در ملبورن محکوم شده بودند.

منبع: دویچه وله


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه