وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اجتماعی » سالمندان پولدار شاید هزینه بیشتری بپردازند اما از افزایش مالیات خبری نیست

تاریخ انتشار : 1402/12/23 - 1:55

سالمندان پولدار شاید هزینه بیشتری بپردازند اما از افزایش مالیات خبری نیست

صدای استرالیا - استرالیایی‌ها برای پوشش هزینه‌های فزاینده مراقبت از سالمندان تحت تأثیر افزایش مالیات قرار نخواهند گرفت، اما افراد ثروتمندی که از این خدمات استفاده می‌کنند ممکن است در نهایت نسبت به همتایان کمتر ثروتمند خود برای آن هزینه بیشتری بپردازند.


صدای استرالیا – استرالیایی‌ها برای پوشش هزینه‌های فزاینده مراقبت از سالمندان تحت تأثیر افزایش مالیات قرار نخواهند گرفت، اما افراد ثروتمندی که از این خدمات استفاده می‌کنند ممکن است در نهایت نسبت به همتایان کمتر ثروتمند خود برای آن هزینه بیشتری بپردازند.

دولت فدرال استرالیا گزارش نهایی کارگروه مراقبت از سالمندان را منتشر کرد که حاوی ۲۳ توصیه برای عادلانه‌تر و پایدارتر کردن سیستم بود.

یکی از این توصیه‌ها این بود که هزینه مراقبت از سالمندان بر اساس ثروت افرادی که از این خدمات استفاده می‌کنند تنظیم شود، به این معنی که افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند، بیشتر از افرادی که ثروت کمتری دارند، پرداخت کنند.

با توجه به ثروت فزاینده بسیاری از افراد مسن و کاهش سن کار (یعنی پرداخت مالیات بیشتر )جمعیت، یک مورد قوی برای افزایش مشارکت بر این اساس وجود دارد.

دولت هنوز متعهد به پذیرش این توصیه‌ها نشده است، اما گفته است که مالیات را در این مورد افزایش نمی‌دهد.

آنیکا ولز، وزیر مراقبت از سالمندان گفت: «سیستم مراقبت از سالمندان استرالیا تحت استرس است. پذیرش جهانی وجود دارد که چیزی باید تغییر کند تا اطمینان حاصل شود که تمام استرالیایی‌ها می‌توانند با وقار، ایمنی و مراقبت باکیفیت که شایسته آن هستند پیر شوند. پس از صرف عمر خود برای ساختن کشورمان، ما به عنوان یک ملت مسئولیت جدی داریم که با احترام با آنها برخورد کنیم.»

او گفت که دولت قبل از پاسخ رسمی به توصیه‌ها، به تحلیل این گزارش ادامه خواهد داد.

منبع:‌ ۹ نیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه