وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » دلار استرالیا در پایین ترین سطح ۲.۵ سال اخیر خود ایستاد

تاریخ انتشار : 1397/06/23 - 13:03

دلار استرالیا در پایین ترین سطح ۲.۵ سال اخیر خود ایستاد

صدای استرالیا - با افزایش ریسک بر سر مسائل تجرات جهانی، ارزش دلار استرالیا به پایین ترین سطح 2.5 سال اخیر خود رسید.

دلار استرالیا در پایین ترین سطح ۲.۵ اخیر خود ایستاد

صدای استرالیا – با افزایش ریسک بر سر مسائل تجارت جهانی، ارزش دلار استرالیا به پایین ترین سطح ۲٫۵ سال اخیر خود رسید.

دلار استرالیا که یکی از شاخصه‌های اندازه‌گیری رشد جهانی است از ابتدای امسال تاکنون حدود هشت درصد ارزش خود را از دست داده است. به نظر می‌رسد که جنگ تجاری بین قدرت‌های اقتصادی و کاهش شدید ارزش پول کشورهای نوظهور نظیر آرژانتین و ترکیه در این مساله بی‌تاثیر نبوده باشد.

در آخرین مبادلات ارزهای جهانی، هر دلار استرالیا به ۰.۷۰۸۵ دلار آمریکا کاهش پیدا کرد که از فوریه سال ۲۰۱۶ تاکنون بی‌سابقه است. با این حال این کاهش ارزش باعث افزایش سرمایه گذاری های خارجی و صادرات استرالیا شده است.

حجم سرمایه‌گذاری خارجی در استرالیا در دوازده ماه منتهی به ژوئن به ۶۰ میلیارد دلار رسیده است که از سال ۲۰۱۲ تاکنون مشاهده نشده بود. از طرف دیگر بدهی دولت استرالیا با سرعتی بیش از حد تصور در حال افزایش است و طی یک دهه اخیر با ۶۰ درصد افزایش به ۵۳۴ میلیارد دلار استرالیا رسیده است.

با وجود بحران بدهی، هزینه استقراض در استرالیا هنوز از آمریکا پایین تر است و به نظر نمی رسد بانک مرکزی این کشور برنامه ای بری افزایش نرخ بهره از ۱.۵ درصد فعلی داشته باشد. فیلیپ لووه- رئیس بانک مرکزی استرالیا در سخنرانی هفته گدشته خود گفته بود که اگر روند فعلی کاهش ارزش دلار استرالیا ادامه داشته باشد برای بهبود چشم انداز تورم و رشد اقتصادی این کشور شود.

منبع: ایسنا به نقل از رویترز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه