وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | Thursday 30 March 2023
» اخبار » خاطرات هری کیول از بازی تاریخی ایران استرالیا

تاریخ انتشار : 1399/02/21 - 14:49

خاطرات هری کیول از بازی تاریخی ایران استرالیا

صدای استرالیا- مهاجم سابق تیم ملی استرالیا پس از خداحافظی از فوتبال از خاطراتش از دیدار مقابل تیم ملی ایران در سال 1997 می‌گوید.

خاطرات هری کیول از بازی تاریخی ایران استرالیا

صدای استرالیا– مهاجم سابق تیم ملی استرالیا پس از خداحافظی از فوتبال از خاطراتش از دیدار مقابل تیم ملی ایران در سال ۱۹۹۷ می‌گوید.

فدراسیون فوتبال استرالیا اخیراً در یک سری مجموعه برنامه های پادکستی ستارگان و ملی پوشان سابق خود را دعوت می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد که به‌طور مفصل از دوران فوتبال خود و خاطرات تلخ و شیرینی که داشتند صحبت کنند.

یکی از این بازیکنان هری کیول ستاره نسل طلایی  فوتبال استرالیا است که دربخشی از این خاطرات ، روایتی خواندنی از دو دیدار رفت و برگشتی که در سال ۱۹۷۷ به مصاف ایران رفتند نقل می‌کند.

او دراین‌باره ابتدا می‌گوید:

شرایط خاصی بود. بازی خارج از خانه. در آن مقطع سنی شما برای هر شرایطی آماده هستی. بازی ما خارج از خانه بود و حساسیت بالایی داشت. حتی راه رفتن در زمین جلوی ۱۲۰ هزار تماشاگر کار سختی بود. اگرچه زمین‌بازی ازنظر کیفی خیلی تعریف نداشت و صاف و هموار نبود اما فضای استادیوم با آن تماشاگرها فوق‌العاده بود، چیزی شبیه کلوسیوم  اما این موضوع در مورد من تاثیری نداشت.

 

من در آن بازی به‌عنوان یک بازیکن پست شماره ده پشت مهاجم و در بین خطوط به کار گرفته شده بودم درحالی‌که اگر مربی از من به‌عنوان مهاجم ثابت در آن بازی بهره می‌گرفت من می‌توانستم کاربرد بیشتری در بازی داشته باشم. اما به‌هرحال انتخاب این مسئله با من نبود و باید به دستورات تری ونبلز احترام می‌گذاشتم.

 

در نیمه اول آن دیدار خاطرم است یک ارسال پشت مدافعان به من رسید، از آن توپ‌هایی که شما به‌عنوان مهاجم همواره منتظرش هستید باوجوداینکه توسط مدافعان ایران تحت‌فشار بودم سعی کردم با دست چپم این فشار را کنترل کنم و درحالی‌که توپ به خاطر زمین بد مقداری بالا آماده بود، با پای راستم توانستم دروازه را بازکنم. درست مثل ضربه‌ای بود که شما به توپ گلف می‌زنید توپ را به سمت مخالف دروازه‌بان ایران هدایت کردم. نکته جالب اینکه بعدازاین گل ناگهان سکوتی مرگبار در ورزشگاه حاکم شد.

 

با این گل یک بر صفر جلو افتادیم ودراغلب بازی هم مسلط بودیم، اما از طرفی در دقایقی از بازی به خاطر فشار تماشاگران به آن‌ها اجازه دادیم که جلو بیایند و ایران از این فرصت استفاده کرد و توانست گل مساوی را بزند که این باعث تأسف است. در بازی برگشت هم همین اتفاق افتاد و ما درحالی‌که ۲-صفر جلو بودیم بازهم مساوی کردیم و نتوانستیم به جام جهانی برویم و این شکست برای همیشه در ذهن من باقی می‌ماند و باعث شرمندگی است”.

منبع: ورزش ۳


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , ورزشی
ارسال دیدگاه