وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 21 April 2024
» اجتماعی » حمله سایبری به سایت‌های حکومتی استرالیا و ربودن ارزهای مجازی

تاریخ انتشار : 1396/11/23 - 21:12

حمله سایبری به سایت‌های حکومتی استرالیا و ربودن ارزهای مجازی

صدای استرالیا - هکرهای ناشناس با استفاده از یک پلاگین آلوده، به وب‌سایت‌های دولتی استرالیا و انگلیس حمله سایبری کرده و اقدام به ربودن ارز مجازی از روی سیستم‌ها کردند.

حمله سایبری به سایت‌های حکومتی استرالیا و ربودن ارزهای مجازی

صدای استرالیا – هکرهای ناشناس با استفاده از یک پلاگین آلوده، به وب‌سایت‌های دولتی استرالیا و انگلیس حمله سایبری کرده و اقدام به ربودن ارز مجازی از روی سیستم‌ها کردند.

در این حمله سایت‌های دولتی از جمله وب سایت پارلمان استرالیا مورد حمله قرار گرفت و با روش ارز ربایی (Cryptojacking) سیستم قربانیان را برای سرقت انواع ارزهای مجازی تحت کنترل درآوردند.

رایانه‌های حکومتی یکشنبه از طریق یک پلاگین متصل به مرورگر موسوم به Browsealoud ، متعلق به شرکای نرم‌افزاری آلوده شدند و سرورهای بهداشت و درمان انگلیس و سایت نظارت بر دیتا در انگلیس نیز قربانی این حمله بدافزاری شدند.

وب‌سایت‌های دولت محلی کوئینزلند در استرالیا بلافاصله این پلاگین را از روی مرورگر مذکور حذف کردند و «اسکات هلم» محقق امنیت اطلاعات که این بدافزار را کشف کرده، گفت با حذف پلاگین، مشکل برطرف می‌شود.

بدافزار «ارز رُبا» سال گذشته به عنوان جدیدترین بدافزار مخرب برای سرقت دیتای ارزهای مجازی از روی رایانه قربانی سیستم‌های زیادی را آلوده کرد، تا جایی که ۱ میلیارد بازدیدکننده از سایت‌های اُپن لند، streamango، رپید ویدئو و آنلاین ویدئو کانورتر قربانی «ارز رُبایی» شدند.

منبع: خبرآنلاین


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه