وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | Friday 8 December 2023
» اجتماعی » توقف موقت آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن کرونا

تاریخ انتشار : 1399/06/19 - 6:42

توقف موقت آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن کرونا

صدای استرالیا – آزمایش‌های نهایی بر روی واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد که دولت استرالیا طی قرارداری آن را برای شهروندانش پیش‌‌خرید کرده است، به طور موقت متوقف شد.


صدای استرالیا – آزمایش‌های نهایی بر روی واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد که دولت استرالیا طی قرارداری آن را برای شهروندانش پیش‌‌خرید کرده است، به طور موقت متوقف شد.

مرحله نهایی آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن ویروس کرونا به خاطر “بروز واکنش منفی” در یکی از افراد مورد آزمایش به طور موقت متوقف شده است.

شرکت داروسازی آسترا زنکا که با دانشگاه آکسفورد در تولید واکسن همکاری می‌کند، از بروز یک بیماری نامشخص خبر داده و توقف آزمایش‌ها را بر اساس “روال طبیعی” این گونه تحقیقات عنوان کرده است.

از تحقیقات مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترا زنکا به عنوان یکی از بخت‌های اصلی تولید واکسن ویروس کرونا نام برده می شود.

مرحله اول و دوم آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد موفقیت آمیز بوده است.

در مرحله سوم و نهایی، واکسن مورد آزمایش به سی هزار نفر در آمریکا، بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی تزریق می‌شود.

به گفته فرگوس والش، سردبیر اخبار پزشکی بی بی سی، همزمان با توقف موقت آزمایش‌ها، تحقیقات مستقلی درباره ایمنی واکسن مورد آزمایش انجام می‌گیرد تا درباره ادامه یا توقف کامل این تحقیقات تصمیم گیری شود.

به گفته او هرگاه در آزمایش‌های تولید واکسن یکی از افراد مورد آزمایش به علت ناشناخته‌ای بیمار شود، آزمایش را تا مشخص شدن علت بیماری متوقف می‌کنند.

این بار دومی است که آزمایش دانشگاه آکسفورد متوقف شده است و با توجه به وخیم نبودن حال فرد بیمار که ساکن بریتانیاست، پیش‌بینی می‌شود این آزمایش‌ها به زودی از سرگرفته شود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه