وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اجتماعی » تخلفات گسترده رانندگان در استفاده از موبایل هنگام رانندگی

تاریخ انتشار : 1403/04/01 - 2:13

تخلفات گسترده رانندگان در استفاده از موبایل هنگام رانندگی

صدای استرالیا- با آزمایش یک فن‌آوری تشخیص استفاده از تلفن همراه از سوی رانندگان در جاده‌های استرالیای جنوبی، مشخص شد هزاران نفر قانون را نقض می‌کنند.


صدای استرالیا- با آزمایش یک فن‌آوری تشخیص استفاده از تلفن همراه از سوی رانندگان در جاده‌های استرالیای جنوبی، مشخص شد هزاران نفر قانون را نقض می‌کنند.

در کمتر از دو ماه از مرحله آزمایش، هفت میلیون راننده از طریق دوربین‌ها ثبت شدند که ۷۱ هزار و ۴۴ نفر از آنها از تلفن همراه خود هنگام رانندگی استفاده می‌کردند.

از یکی از راننده‌ها در حالی که ماشین را با انگشت کوچک خود هدایت می‌کرد، عکس گرفته شد و دیگری در حالی که سگش روی پاهایش و تلفنش در دست دیگرش بود، تصویر گرفته شد.

چنین تخلفاتی خارج از این طرح آزمایشی، بیش از ۴۵ میلیون دلار جریمه به همراه دارد.

با وجود اینکه تصویر تعداد زیادی از این افراد ثبت شد، اما پلیس گفته که دوربین‌ها حتی در تمام مدت زمان آزمایش روشن نبوده‌اند.

دارن فیلکه، سرپرست پلیس، گفت که حواس پرتی عامل ۲۰ تا ۳۰ درصد جراحات و تلفات جدی در جاده‌های ایالت است.

او گفت: آنها اینجا هستند تا مردم را وادار کنند که در حین رانندگی درباره کاری که انجام می‌دهند فکر کنند.

دوربین‌ها اکنون در پنج مکان پرخطر فعال هستند، از جمله پورت ویکفیلد رود، نورث-ساوت موتوروی، پورت رود، ساوت رود و ساوترن اکسپرس‌وی.

فیلکه گفت: در پایان مهلت سه ماهه، ارقام بسیار دقیق‌تری خواهیم داشت. اما این اعداد تا همین‌جای کار هم به تنهایی نشان می‌دهند که پیام باید به مردم برسد تا از تلفن‌هایشان استفاده نکنند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه