وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 20 July 2024
» اخبار » تخصیص اعتبار دو میلیارد دلاری استرالیا برای تقویت روابط تجاری با جنوب شرق آسیا

تاریخ انتشار : 1402/12/15 - 11:52

تخصیص اعتبار دو میلیارد دلاری استرالیا برای تقویت روابط تجاری با جنوب شرق آسیا

صدای استرالیا– آنتونی آلبانیزی امروز از اعتبار ۲ میلیارد دلاری برای تقویت تجارت و سرمایه‌گذاری استرالیا در کشورهای جنوب شرق […]

تخصیص اعتبار دو میلیارد دلاری استرالیا برای تقویت روابط تجاری با جنوب شرق آسیا

صدای استرالیا– آنتونی آلبانیزی امروز از اعتبار ۲ میلیارد دلاری برای تقویت تجارت و سرمایه‌گذاری استرالیا در کشورهای جنوب شرق آسیا رونمایی می‌کند.

دولت استرالیا در تلاش است تا روابط تجاری قوی‌تری را با منطقه رو به رشد جنوب شرقی آسیا برقرار کند.

دولت استرالیا تمایل خود را برای گسترش روابط اقتصادی با منطقه، هم به منظور تقویت رفاه استرالیا و هم برای تقویت موقعیت استراتژیک خود در اقتصادهای نوظهور مهمی مانند اندونزی و ویتنام، نشان داده و به همین دلیل هم دولت توصیه نیکلاس مور، مشاور ویژه خود را قبول کرده است.

مور سال گذشته توصیه کرده بود که با استفاده از منابع صادرات مالی استرالیا، اعتبار سرمایه‌گذاری استراتژیک برای پروژه‌های زیرساختی جنوب شرق آسیا در نظر گرفته شود.

این صندوق جدید با عنوان «تسهیلات تامین مالی سرمایه‌گذاری جنوب شرق آسیا» و با تمرکز بر پروژه‌های انرژی پاک و زیرساخت راه‌اندازی خواهد شد.

این اقدام تقریباً پنج سال پس از آن صورت می‌گیرد که دولت موریسون صندوق «تسهیلات تامین مالی زیرساخت برای اقیانوس آرام» را ایجاد کرد. این صندوق کمک‌های مالی تا سقف یک میلیارد دلار و وام‌های بلندمدت تا سقف سه میلیارد دلار را برای حمایت از توسعه زیرساخت در کشورهای اقیانوس آرام ارایه می‌کند.

انتظار می‌رود آلبانیزی این موضوع را فردا در اجلاس استرالیا-آسه‌آن و در مراسم ناهاری با حضور ده‌ها نفر از مدیران عامل از استرالیا و جنوب شرق آسیا در ملبورن اعلام کند.

همچنین انتظار می‌رود او مبلغ اضافی ۱۴۰ میلیون دلاری را در چهار سال به «برنامه‌ مشارکت برای زیرساخت» اختصاص دهد که به منظور کمک به کشورهای منطقه برای توسعه‌ زیرساخت‌های جدید مخابراتی، حمل‌ونقل و انرژی، و همچنین یک فضای کاری مشترک برای کسب‌وکارهای استرالیایی در جاکارتا و شهر هوشی‌مین، راه‌اندازی شده است.

منبع: ای بی سی


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه