وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024
» اخبار » برگزاری هفته فرهنگی استرالیا در کاشان

تاریخ انتشار : 1397/02/24 - 16:31

برگزاری هفته فرهنگی استرالیا در کاشان

صدای استرالیا - مدیرخانه تاریخی عامری‌های کاشان، گفت: هفته فرهنگی استرالیا با همکاری سفارت این کشور در خانه تاریخی عامری‌های کاشان برگزار می‌شود.

برگزاری هفته فرهنگی استرالیا در کاشان

صدای استرالیا – مدیرخانه تاریخی عامری‌های کاشان، گفت: هفته فرهنگی استرالیا با همکاری سفارت این کشور در خانه تاریخی عامری‌های کاشان برگزار می‌شود.

امیدرضا کاظمی مدیرخانه عامری‌های کاشان، با اعلام این خبر افزود: این هفته فرهنگی با هماهنگی و همکاری سفارت استرالیا برگزار می‌شود و هنرمندان این کشور با توجه به ظرفیت‌های گردشگری خانه عامری ها و شهر کاشان به اجرا برنامه های هنری خواهند پرداخت.

مدیرخانه عامری‌های کاشان، تصریح کرد: گیتار محلی، دیجریدو، نقاشی، هتلداری، نقد فیلم و هفتمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی به نمایش درآمده در استرالیا از جمله بناهایی است که در این هفته فرهنگی برگزار می‌شود.

کاظمی با اشاره به برگزاری شب فرانسه و ژاپن در برنامه‌های پیشین خانه عامری‌های کاشان، ادامه داد: در سال­های گذشته با همکاری بخش فرهنگی سفارت فرانسه و با حضور سفیر این کشور، شب‌های فرانسه را میزبانی کردیم که طی یک هفته زمان برگزاری این برنامه، هنرمندان ایرانی و فرانسوی در زمینه سازه‌های معماری، عکاسی، موسیقی، تئاتر و آشپزی به همکاری با یکدیگر پرداختند که نتیجه آن تولید آثار درخورتوجهی بوده است.

او خاطر نشان کرد: در همین راستا چندی پیش رویداد فرهنگی شب‌های ژاپن نیز در خانه عامری‌ها برگزار شد که در آن مجموعه‌ای از صنایع‌دستی و محصولات فرهنگی کشور ژاپن به نمایش گذاشته شد و تبادلات فرهنگی مناسبی انجام شد.

کاظمی، یادآور شد: ابنیه تاریخی احیاشده می‌توانند با ارائه خدمات بهینه سفیر فرهنگی برای کشورمان باشند.

منبع: میراث آریا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , فرهنگی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه