وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024
» اجتماعی » بررسی وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در استرالیا

تاریخ انتشار : 1396/11/02 - 2:55

بررسی وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در استرالیا

در هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در کشور استرالیا بررسی شد.

بررسی وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در استرالیا

صدای استرالیا – در هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در استرالیا بررسی شد.

در این جلسه که به ادامه «بررسی پایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در برخی کشورها » اختصاص داشت؛ کارگروه آینده نگاری علم و نوآوری کمیسیون به معرفی الگوهای پایش و برنامه پایش اشتغال در سطح کلان و نیز رتبه‌بندی دانشگاه ها بر اساس اشتغال فارغ­‌التحصیلان دانشگاه‌ها پرداخت و همچنین نقش دانشگاه‌ها در اشتغال فارغ التحصیلان با ارائه یک الگو مورد بررسی قرار گرفت.

در این گزارش و در مورد وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور استرالیا این آمار ارائه شد: از میان ۶۸ هزار و ۳۶۰ فارغ‌التحصیل کارشناسی که در گزارش سالیانه (AGS (Australian Graduate Survey در سال ۲۰۱۵ مورد برسی قرار گرفته‌اند، ۶٫۶۱ درصد آنها دارای کار تمام وقت، ۱۹٫۷ درصد در حال ادامه تحصیل، ۱۲٫۷ درصد دارای کار پاره وقت و ۰٫۹ درصد بیکار و در جستجوی کار پاره وقت هستند.

در ادامه این گزارش و در مورد وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در انگلستان در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ گزارش DLHE) Destination of Leavers from Higher Education) مورد بررسی قرار گرفت و نقش و فعالیت دانشگاه Kent انگلستان در اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس قابلیت اشتغال فارغ‌التحصیلان بر اساس شاخص‌های QS) QS Graduate Employability Ranking) مورد ارزیابی قرار گرفت.

همچنین نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس شاخص THE) Times Higher education) مبتنی بر قابلیت اشتغال دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس این گزارش دانشگاه‌های کشورهای آمریکا، انگلستان، آلمان، ژاپن، هنگ کنگ و کانادا در رده‌های بالا قرار داشتند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضا در ادامه جلسه به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند که اهم آن شامل ایجاد یکپارچگی میان اطلاعات و داده‌های موجود در رابطه با اشتغال فارغ‌التحصیلان در کشور، تحول و سازماندهی در ارتباط‌دهی میان اشتغال و تحصیل، شفاف سازی مرزهای فعالیت اجرایی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، راه‌اندازی نظام جامع اطلاعات آماری با قابلیت تحلیل و سیاستگذار، تسهیل در مقررات به منظور ارائه آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال فارغ‌التحصیلان، گزارش‌گیری از عملکرد سازمان‌ها و نهادهای موجود در کشور در موضوع اشتغال، مأموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها در راستای هدایت تحصیلی و شغلی دانشجویان به صورت توأمان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر , دانستنی های استرالیا , زندگی در استرالیا , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه