وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اخبار » با برترین فیلم سینمای استرالیا در قرن ۲۱ آشنا شوید

تاریخ انتشار : 1397/05/04 - 14:25

با برترین فیلم سینمای استرالیا در قرن ۲۱ آشنا شوید

صدای استرالیا – فیلم سینمایی مکس دیوانه: جاده خشم محصول سال ۲۰۱۵ به کارگردانی جرج میلر به عنوان برترین فیلم […]

با برترین فیلم سینمای استرالیا در قرن 21 آشنا شوید

صدای استرالیا – فیلم سینمایی مکس دیوانه: جاده خشم محصول سال ۲۰۱۵ به کارگردانی جرج میلر به عنوان برترین فیلم سینمای استرالیا در قرن ۲۱ میلادی انتخاب شد.

پنجاه و یک منتقد سینمایی استرالیایی در یک نظرسنجی دست به انتخاب برترین فیلم‌های استرالیایی قرن حاضر زدند و در نهایت فیلم آخرالزمانی «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته «جرج میلر» در سال ۲۰۱۵ را در صدر این فهرست قرار دادند.

مکس دیوانه: جاده خشم که چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «مکس دیوانه» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی «جرج میلر» بود در سال ۲۰۱۵ و با بازی «تام هاردی» و «شالیز ترون» در نقش‌های اصلی به سینما آمد. این فیلم در اسکار ۲۰۱۵ در ۱۰ بخش نامزد کسب جایزه بود که در نهایت شش مجسمه اسکار را به خانه برد.

اولین قسمت از فیلم «مکس دیوانه» در سال ۱۹۷۹ ساخته شد و «مل گیبسون» جوان را که نقش اصلی آن را بر عهده داشت به اوج شهرت رساند. «گیبسون» در سال‌ ۱۹۸۲ در «مکس دیوانه ۲» و در سال ۱۹۸۵ در «مکس دیوانه: فراتر از طوفان» در نقش اصلی این مجموعه مقابل دوربین رفت اما در «مکس دیوانه: جاده خشم» جدیدترین قسمت این فیلم که در سال ۲۰۱۵ ساخته شد «تام هاردی» ایفاگر نقش اصلی بود.

در نظرسنجی  معرفی ۲۵ فیلم برتر استرالیایی قرن ۲۱ میلادی بعد از «مکس دیوانه: جاده خشم»، فیلم‌های «قلمرو حیوانات» به کارگردانی «دیوید میچود»،‌ «سامسون و دلیله» ساخته «وارویک تورنتون»، «چاپر» به کارگردانی «اندرو دومنیک» و «لانتانا» ساخته «ری لاورنس» در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

«کشور شیرین» ساخته «وارویک تورنتون»، «جاده مرموز» از «ایوان سن»، «مولن روژ» به کارگردانی «باز لورمن»، «خیاط» ساخته «جوسلین مورهوس»، «شیر» از «گرث دیویس»، «شرپا» به کارگردانی «جنیفر پیدوم»، و «ستیغ اره‌ای» به کارگردانی «مل گیبسون» از دیگر فیلم‌های شناخته‌شده استرالیایی در این فهرست هستند.

منبع: ایسنا به نقل از گاردین


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , فرهنگی
ارسال دیدگاه