وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024
» اخبار » نرخ بهره در استرالیا در سطح ۱٫۵ درصد باقی ماند

تاریخ انتشار : 1396/11/19 - 8:00

نرخ بهره در استرالیا در سطح ۱٫۵ درصد باقی ماند

صدای استرالیا - بانک مرکزی استرالیا در تازه ترین جلسه سیاست گذاری نرخ بهره، رقم 1.5 درصد را برای نرخ بهره در استرالیا اعلام کرد و علت آن را در پیش گرفتن تداوم رشد اقتصادی دانست.

نرخ بهره در استرالیا در سطح 1.5 درصد باقی ماند

صدای استرالیابانک مرکزی استرالیا در تازه ترین جلسه سیاست گذاری نرخ بهره، رقم ۱٫۵ درصد را برای نرخ بهره در استرالیا اعلام کرد و علت آن را در پیش گرفتن تداوم رشد اقتصادی دانست.

بانک مرکزی استرالیا در اولین جلسه سیاست گذاری نرخ بهره در سال جاری میلادی، نرخ بهره را ۱٫۵ درصد اعلام کرد که همچنان یک رکورد پایین در استرالیا محسوب می شود.

در همین حال فیلیپ لو، رییس بانک مرکزی استرالیا گفت: حفظ سطح پایین نرخ بهره بمنظور پشتیبانی از اقتصاد استرالیا تداوم دارد. انتظار می رود پیشرفت بیشتر در جهت کاهش بیکاری و بازگشت به نرخ تورم از پیش تعیین شده به تدریج حاصل شود.

بر همین اساس، بانک مرکزی استرالیا با توجه به آمار فعلی اقتصاد این کشور، موضع خود در قبال سیاست پولی را بدون تغییر در جهت رشد پایدار اقتصاد استرالیا و رسیدن به تورم از پیش تعیین شده دنبال می کند. به دنبال اعلام نرخ بهره در استرالیا، دلار این کشور با ۰٫۱ درصد کاهش در برابر دلار آمریکا به ۰٫۷۸۷۳ دلار رسید.

منبع: ایبنا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه