وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اجتماعی » بازداشت نوجوانی که در توت‌فرنگی‌ها سوزن کار می‌گذاشت

تاریخ انتشار : 1397/06/29 - 10:09

بازداشت نوجوانی که در توت‌فرنگی‌ها سوزن کار می‌گذاشت

صدای استرالیا - مقامات استرالیا از بازداشت شدن یک نوجوان در ارتباط با ماجرای یافت شدن سوزن در داخل توت فرنگی‌ها در این کشور خبر دادند. ‌


صدای استرالیا – مقامات استرالیا از بازداشت شدن یک نوجوان در ارتباط با ماجرای یافت شدن سوزن در داخل توت فرنگی‌ها در این کشور خبر دادند. ‌

یک مقام استرالیایی روز چهارشنبه در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد به گفته پلیس نیوسالت ولز یک نوجوان با اعتراف به این کار، خود را به اداره پلیس معرفی کرده و بازداشت شده است.

این مقام استرالیایی گفت‌: در روزهای گذشته یک نوجوان بازداشت شده که به گذاشتن سوزن درون توت‌فرنگی‌ها اعتراف کرده است. وی که عنوان کرده قصد شوخی داشته، اکنون تحت فرآیند تربیتی نوجوانان قرار گرفته است.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا نیز روز چهارشنبه چنین اقدامی را هم‌ارز با «اقدام تروریستی» برشمرد و عاملان چنین جرائمی را افرادی «بزدل» نامید.

نخست وزیر استرالیا کارشکنی درباره آلودن توت فرنگی ها را جرم برشمرد.

نخست‌ وزیر استرالیا همچنین تأکید کرد با وضع قانونی تازه، برای هرگونه خرابکاری در زمینه آسیب رساندن به تولیدات خوراکی یا آلوده‌کردن آنها مجازات ۱۰ تا ۱۵ سال زندان در نظر گرفته می‌شود.

آقای موریسون به خبرنگاران گفت: «ابلهی به هر دلیل مرتکب این کارشکنی شده است. موضوع فقط این نیست. والدین در نتیجه این کار نگران فرزندان خود هستند و می‌ترسند.»

در هفته جاری مادری در یک بسته توت‌فرنگی که از یک فروشگاه زنجیره‌ای معتبر در سیدنی خریده بود سوزنی پیدا کرد. همزمان خریدار دیگری در جنوب استرالیا در یک شعبه از همین فروشگاه سیبی خرید که بعد متوجه شد سوزنی در آن فرو رفته است.

هزاران کیلو توت فرنگی از درون فروشگاه‌های استرالیا جمع‌آوری شد.

دولت استرالیا هفته گذشته به شهروندانش هشدار داد هنگام خرید و مصرف میوه‌ مراقب باشند. بسیاری از تولیدکنندگان توت فرنگی ناگزیر شدند در اثر این ماجرا هزارن کیلوگرم از محصولات خود را که از فروشگاه‌ها جمع‌آوری شده بود دور بریزند.

پس از چند روز شماری از شهروندان استرالیایی کارزاری برای پشتیبانی از تولیدکنندگان میوه کشور به راه انداختند و همچنین دولت نیز کمک‌ هزینه‌ای یک میلیون دلاری برای حمایت از کشاورزان زیان‌دیده در نظر گرفت.

حالا بسیاری فروشندگان و توزیع کنندگان میوه در استرالیا برای تضمین سلامت میوه‌های خود آنها را با اشعه ایکس بازرسی می‌کنند.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه