وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | Thursday 30 March 2023
» اجتماعی » ایالت ویکتوریا برای مقابله با کرونا از ارتش کمک می گیرد

تاریخ انتشار : 1399/04/05 - 5:38

ایالت ویکتوریا برای مقابله با کرونا از ارتش کمک می گیرد

صدای استرالیا- مقامهای استرالیا به دنبال تشدید شیوع کروناویروس جدید در شهر ملبورن دیروز ارتش را برای مقابله با این شیوع فراخواندند.

ایالت ویکتوریا برای مقابله با کرونا از ارتش کمک می گیرد

صدای استرالیا– مقامهای استرالیا به دنبال تشدید شیوع کروناویروس جدید در شهر ملبورن دیروز ارتش را برای مقابله با این شیوع فراخواندند.

 ایالت ویکتوریا به ویژه شهر ملبورن بیش از یک هفته است که افزایش دو رقمی موارد ابتلای جدید روزانه به بیماری کروناویروس را ثبت کرده است. این افزایش چشمگیر موارد جدید ابتلا به کرونا در استرالیا در حالی رخ داده که این کشور تا پیش از این در مهار شیوع این بیماری موفق عمل کرده بود.

گِرِگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا اظهار کرد، دولت فدرال این کشور پیشنهاد داده از حمایت ارتش برای پاسخ به شیوع ویروس بهره گرفته شود و چهار ایالت دیگر نیز پیشنهاد کمک به روند ردیابی تماسها با افراد بیمار را داده‌اند.

مقامها گفتند، دنیل اندروز، سر وزیر ایالت ویکتوریا هم پیشنهاد کمک ایالات دیگر را قبول کرده و هم خواستار حمایت لجستیکی ارتش شده است.

یک سخنگوی دولت محلی ایالت ویکتوریا گفت: این حمایتها به این معنی است که ما می‌توانیم حتی تست‌های بیشتری را انجام دهیم و نتایج تستها نیز سریع تر صادر شوند و با قدرت بیشتری به مردم ویکتوریا یادآوری کنیم که اگر بیمار هستید درخانه بمانید و تست بدهید.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که استرالیا اولین مورد از مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ را در یک ماه گذشته که مربوط به مردی بالای ۸۰ سال در ایالت ویکتوریا بود ثبت کرد.

گزارش شده که مردم زیادی در مقابل مراکز آزمایش گیری کروناویروس در شهر ملبورن صف بسته‌اند. برخی سوپرمارکتهای این ایالت نیز مجددا برای خرید اقلام بهداشتی ضروری و دستمال توالت به دلیل افزایش درخواست خرید محدودیت اعمال کردند.

گرگ هانت خاطر نشان کرد، وضعیت به یک “مقطع حساس” رسیده و مقامهای بهداشت و درمان مشغول بررسی اعمال قرنطینه‌های اجباری منطقه‌ای در مناطق با بدترین وضعیت شیوع هستند.

منبع: ایسنا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه