وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اجتماعی » انتشار گزارش شاخص رفاه ملی؛ بهترین جای استرالیا برای زندگی مشخص شد

تاریخ انتشار : 1402/03/24 - 6:42

انتشار گزارش شاخص رفاه ملی؛ بهترین جای استرالیا برای زندگی مشخص شد

صدای استرالیا– بر اساس  گزارش ملی رفاه در استرالیا، قلمرو پایتختی برای هفتمین سال متوالی بالاترین امتیاز را در شاخص […]

انتشار گزارش شاخص رفاه ملی؛ بهترین جای استرالیا برای زندگی مشخص شد

صدای استرالیا– بر اساس  گزارش ملی رفاه در استرالیا، قلمرو پایتختی برای هفتمین سال متوالی بالاترین امتیاز را در شاخص پیشرفت اجتماعی کسب کرده است.

این شاخص، عواملی همچون بهداشت، مسکن، آموزش و رفاه را در برمی‌گیرد.

گزارش مربوط به سال ۲۰۱۲۱ مرکز تاثیرات اجتماعی که روز دوشنبه منتشر شد، توانایی ایالات و قلمروها در برآورده کردن نیازهای اولیه ساکنان و ایجاد پایه‌هایی برای رفاه را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

در این گزارش، پایتخت استرالیا بالاترین امتیاز کلی را کسب کرده و در زمینه آب و فاضلاب، ایمنی شخصی و دسترسی به آموزش اولیه و دانش پیشرفته نیز امتیاز بالایی به دست آورده است.

ویکتوریا با امتیازهای بالا در شاخص‌های سلامت و رفاه، سرپناه و دسترسی به دانش پیشرفته در مکان دوم قرار دارد.

نیوساوت‌ولز نیز به عنوان پرجمعیت‌ترین ایالت استرالیا، با دریافت امتیاز‌های بالا در شاخص‌های آب و بهداشت، تغذیه، مراقبت‌های اولیه و پزشکی، جایگاه سوم را در اختیار گرفته است.

رتبه چهارم به استرالیای جنوبی رسیده که در شاخص‌های آب و بهداشت و ایمنی شخصی خوب عمل کرده است و کوئینزلند با امتیازهای مناسب در شاخص‌های آب و بهداشت، تغذیه و مراقبت‌های اولیه پزشکی به رده پنجم رسیده است.

امتیاز خوب در شاخص‌های آب و بهداشت، تغذیه و مراقبت‌های اولیه بهداشتی کمک کرده که تاسمانی در رده ششم قرار بگیرد.

استرالیای غربی در همه شاخص‌ها عملکرد نسبتا خوبی داشته و هفتم شده و قلمرو شمالی در رتبه آخر قرار دارد.

گزارش‌های قبلی نیز نشان می‌دهد که دو ایالت آخر، به دلیل موانع تاریخی مانند جمعیت کمتر، دوری، وسعت زیاد و جمعیت بیشتر بومیان، امتیازهای کمتری دریافت می‌کنند.

دنیل لاگ، مدیر مرکز تاثیرات اجتماعی با بیان اینکه نتایج این گزارش، حاکی از نابرابری نگران کننده در سطح کشور است، تاکید کرد که این نتایج نیاز به اتخاذ سیاست‌های هدفمند را نشان می‌دهد.

وی افزود: این گزارش، تصویری نگران کننده از کشوری را ترسیم می‌کند که تکه تکه شده و در آن، سلامت، رفاه و شادی شما می‌تواند تحت تاثیر جغرافیای زندگی شما قرار بگیرد.

این گزارش نشان می‌دهد که چندین ایالت و قلمرو در زمینه آب و فاضلاب پیشرفت چشمگیری داشته‌اند؛ اما همه مناطق به جز ویکتوریا، در زمینه تامین سرپناه پسرفت داشته‌اند.

به گفته پروفسور لاگ، حتی قلمرو پایتختی نیز در سال ۲۰۲۱ پایین‌ترین امتیاز هفت سال گذشته را در شاخص سرپناه دریافت کرده است.

این مساله نشان می‌دهد که بحران مسکن، بحرانی واقعا ریشه‌دار است.

منبع: news.com.au


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه