وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 20 July 2024
» اخبار » اسناد محرمانه دولت استرالیا در یک فروشگاه اجناس دست دوم!

تاریخ انتشار : 1396/11/12 - 2:29

اسناد محرمانه دولت استرالیا در یک فروشگاه اجناس دست دوم!

صدای استرالیا - اسناد محرمانه دولت استرالیا به تازگی از یک فروشگاه اجناس دست دوم در کانبرا سر درآورده است.

کشف اسناد محرمانه دولت استرالیا

صدای استرالیا – اسناد محرمانه دولت استرالیا به تازگی از یک فروشگاه اجناس دست دوم در کانبرا سر درآورده است.

به نقل از فایننشال تایمز، هزاران سند فوق محرمانه دولت استرالیا به اشتباه در یک فروشگاه اجناس دست دوم در «کانبرا»، پایتخت این کشور به فروش رفت و این اسناد در اختیار رسانه ها قرار گرفت.

شبکه ای بی سی روز چهارشنبه بخشهایی از این اسناد را منتشر کرد. این شبکه خبری لو رفتن چنین اطلاعاتی را یکی از «بزرگترین شکاف های امنیتی در تاریخ استرالیا» توصیف کرد.

به گفته این رسانه خبری، تقریبا همه این اسناد طبقه بندی شده و بسیار محرمانه هستند که فقط باید در اختیار مقامات ارشد استرالیا قرار بگیرند. این اسناد جزئیات اقدامات دولت های پیشین استرالیا در حدود یک دهه گذشته را شامل می شود.

بخشی از این اسناد نشان می دهد که پلیس فدرال استرالیا حدود ۴۰۰ سند بسیار مهم کمیته امنیت ملی کابینه کشور را که جزئیاتی را درباره مأموریت های این سازمان دارد، از دست داده است. در این اسناد همچنین جزئیاتی درباره حدود ۲۰۰ کد امنیتی محافظت شده و بسیار حساس در سال ۲۰۱۳ وجود دارد. این کدهای امنیتی شامل برنامه های استرالیا برای «محافظت» از امارات متحده عربی در مقابل ایران، مأموریت های امنیت ملی، جنگ افغانستان، اطلاعات مربوط به همسایگان استرالیا و عملیات ضد تروریسم است.

دولت استرالیا اعلام کرد که تحقیقاتی فوری را درباره اینکه این اسناد مهم چگونه سر از یک مغازه دست دوم فروشی درآورده آغاز کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه