وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اجتماعی » استرالیا گرفتار ۶۰ میلیون کانگورو؛ بحث بر سر توسعه شکار

تاریخ انتشار : 1402/02/31 - 8:14

استرالیا گرفتار ۶۰ میلیون کانگورو؛ بحث بر سر توسعه شکار

صدای استرالیا - کانگورو نماد استرالیا است. بر اساس قوانین استرالیا این حیوانات در این کشور تحت حفاظت قرار دارند.

مرد استرالیایی در حمله مرگبار کانگورو جان باخت

صدای استرالیا – کانگورو نماد استرالیا است. بر اساس قوانین استرالیا این حیوانات در این کشور تحت حفاظت قرار دارند. اما حال این حیوان‌های کیسه‌دار به یک مشکل در استرالیا تبدیل شده‌اند.

بارش باران و غذای فراوان در سال‌های اخیر منجر به افزایش چشمگیر میزان تولید مثل این حیوانات شده و جمعیت آنها نیز به نزدیکی مرز ۶۰ میلیون رسیده است.

حال به خاطر عدم وجود غذای کافی برای شمار زیادی از کانگوروها در استرالیا، تعداد فراوانی از این کیسه‌داران در بحران گرسنگی قرار گرفته‌اند.

گفته می‌شود که میلیون‌ها کانگورو  نیز به این خاطر در معرض خطر مرگ ناشی از گرسنگی قرار گرفته‌اند. با توجه به این شرایط، بحث‌ها در جامعه استرالیا بر سر بررسی گزینه‌های مناسب پیرامون برخورد با این وضعیت، داغ شده‌اند.

در حال حاضر این پرسش در محافل استرالیا مورد بحث قرار گرفته است که آیا “کشتن” کانگوروها بهتر است یا بی‌اعتنایی به مرگ تدریجی و دردناک این حیوان‌‌ها به خاطر گرسنگی؟

برخی از کارشناسان معتقد‌ند که مناسب‌ترین گزینه برای حل این بحران، محدود کردن جمعیت کانگوروها از طریق افزایش میزان شکار آنها است. از دیدگاه آنها این اقدام در شرایط فعلی اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌‌آید.

کاترین موزبی، فعال محیط زیست در این‌‌باره می‌گوید: دیده می‌شود که کانگوروها دستمال توالت را در توالت‌های عمومی می‌خورند و گرسنه و بی‌حال روی زمین خیابان‌ها افتاده‌اند.

او اضافه می‌کند: تخمین زده می‌شود که ۸۰ تا ۹۰ درصد کانگوروها در جریان خشکسالی اخیر در برخی مناطق کشور جان خود را از دست داده‌اند.

گفته می‌شود که در حال حاضر در اکثر مناطق استرالیا شکار کانگوروها با مجوز امکان‌پذیر و رایج است. بر اساس گزارش‌ها، سالانه پنج میلیون کانگورو برای امور صنعتی و تجارت شکار می‌شوند.

منبع: دویچه وله


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه