وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 13 June 2024
» اخبار » استرالیا قوانین سختگیرانه تری برای شبکه‌های اجتماعی اعمال می کند

تاریخ انتشار : 1398/01/11 - 14:47

استرالیا قوانین سختگیرانه تری برای شبکه‌های اجتماعی اعمال می کند

صدای استرالیا- دولت استرالیا طرحی را به پارلمان این کشور ارائه می‌کند که در صورت تصویب، شبکه‌های اجتماعی که محتوای خشونت آمیز خود را به سرعت حذف نکنند، جریمه می‌شوند.

استرالیا قوانین سختگیرانه تری برای شبکه های اجتماعی اعمال می کند

صدای استرالیا– دولت استرالیا طرحی را به پارلمان این کشور ارائه می‌کند که در صورت تصویب، شبکه‌های اجتماعی که محتوای خشونت آمیز خود را به سرعت حذف نکنند، جریمه می‌شوند.

به گزارش روزنامه گاردین، دولت استرالیا در نظر دارد به منظور جلوگیری از انتشار محتویات خشونت‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی قانونی را به پارلمان این کشور پیشنهاد دهد.

بنا به قانون پیشنهادی دولت استرالیا در صورتیکه شبکه‌های اجتماعی با حذف محتوای خشونت آمیز خود به سرعت موافقت نکنند، مرتکب جرایم قابل پیگیری می‌شوند. سرعت حذف محتوای خشونت آمیز از سوی دادگاه تعیین می‌شود. شبکه‌های اجتماعی متخاطی ممکن است با مجازات تا سه سال زندان یا جریمه معادل ده درصد از درآمد سالانه خود روبرو شوند.

گفته می‌شود دولت استرالیا هفته آینده و پیش از برگزاری انتخابات فدرال این قانون را به پارلمان ارائه خواهد کرد. در صورت تصویب این قانون، استرالیا اولین کشوری خواهد بود که برای شبکه‌های اجتماعی که محتوای خشونت آمیز خود را حذف نکنند، مجازات زندان و جریمه چند میلیون دلاری در نظر خواهد گرفت.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , فرهنگی
ارسال دیدگاه