وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اجتماعی » استرالیا تحقیقات رسمی علیه فیسبوک را آغاز کرده است

تاریخ انتشار : 1397/01/16 - 20:57

استرالیا تحقیقات رسمی علیه فیسبوک را آغاز کرده است

صدای استرالیا- رئیس هیئت حفاظت از حریم خصوصی دولت استرالیا اعلام کرد: با توجه به اینکه اطلاعات خصوصی 300 هزار نفر از کاربران استرالیایی در فیسبوک بدون اطلاع آنها مورد استفاده قرار گرفته، تحقیقات رسمی علیه این شبکه اجتماعی را آغاز کرده است.

استرالیا تحقیقات رسمی علیه فیسبوک را آغاز کرده است

صدای استرالیا- رئیس هیئت حفاظت از حریم خصوصی دولت استرالیا اعلام کرد: با توجه به اینکه اطلاعات خصوصی ۳۰۰ هزار نفر از کاربران استرالیایی در فیسبوک بدون اطلاع آنها مورد استفاده قرار گرفته، تحقیقات رسمی علیه این شبکه اجتماعی را آغاز کرده است.

مقام های دولت استرالیا سوء استفاده و برداشت اطلاعات از اطلاعات ۳۰۰ هزار نفر از کاربران استرالیایی در شبکه اجتماعی فیسبوک را تایید کرده اند.
پیشتر رسانه های بین المللی در مور رسوایی اخیر فیسبوک گزارش داده بودند که اطلاعات شخصی ۸۷ میلیون نفر درسراسر جهان که اکثر آنها در آمریکا زندگی می کنند، بدون اطلاع و تایید آنها از طریق شبکه اجتماعی فیسبوک در دسترس عموم قرار گرفته است.
یک سخنگوی شبکه اجتماعی فیسبوک در استرالیا، در واکنش به انجام این تحقیقات گفته که این شرکت از آن «کاملا استقبال» می‌کند.
«مارک زاکربرگ» رئیس اجرایی فیسبوک در کنفرانسی خبری عنوان کرد که مسئولیت اشتباهات رخ داده در درز اطلاعات کاربران را بر عهده می‌گیرد.
«زاکربرگ» قرار است هفته آینده در مجلس سنای آمریکا حاضر شود و جوابگوی بحران درز اطلاعات خصوصی کاربران باشد که انتقاد‌های گسترده‌ای را از سوی قانونگذاران آمریکا ایجاد کرده است.
«کمبریج آنالیتیکا» مؤسسه مستقر در لندن که مشاور ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بوده، از جمله استفاده کنندگان اطلاعات خصوصی کاربران فیسبوک معرفی شده تا رئیس جمهوری آمریکا با چالش جدیدی در دفاع از پاک بودن انتخابات اخیر مواجه شود.
هیئت حفاظت از حریم خصوصی نیوزلند نیز هفته گذشته اظهار کرد: شرکت فیسبوک قوانین این کشور را زیر پا گذاشته، اظهاراتی که با واکنش منفی این شبکه اجتماعی مواجه شده بود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه