وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024
» اجتماعی » ازسرگیری آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد

تاریخ انتشار : 1399/06/23 - 12:45

ازسرگیری آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد

صدای استرالیا – آزمایش‌ها به روی یک واکسن کرونا که دانشگاه آکسفورد و شرکت استروزنکا مشغول توسعه آن هستند بار دیگر بعد از تعلیقی به دلیل عارضه جانبی یکی از بیماران در بریتانیا از سرگرفته خواهد شد.

استرالیا در انتظار تایید نهایی واکسن کرونا

صدای استرالیا – آزمایش‌ها به روی یک واکسن کرونا که دانشگاه آکسفورد و شرکت استروزنکا مشغول توسعه آن هستند بار دیگر بعد از تعلیقی به دلیل عارضه جانبی یکی از بیماران در بریتانیا از سرگرفته خواهد شد.

استروزنکا روز سه‌شنبه گفت آزمایش‌ها با این واکسن معلق شده و درحال تحقیق درباره این موضوع است که آیا عوارض مشاهده شده در یک بیمار به واکسن مرتبط است یا نه. اما دانشگاه آکسفورد روز شنبه اعلام کرد واکسن اکنون ایمن تلقی می‌شود و آزمایش‌ها ادامه خواهد یافت.

دانشگاه آکسفورد گفت “انتظار می‌رفت” که در مطالعه‌ای در این ابعاد “برخی شرکت کنندگان ناخوش شوند”.

این دانشگاه افزود که مطالعات اکنون در پی توصیه‌های یک کمیته مستقل بررسی ایمنی و سازمان مقررات محصولات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی از سر گرفته می‌شود.

این دانشگاه جزییات عوارضی که در یک داوطلب ظاهر شده بود را به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات فاش نکرد، اما نیویورک تایمز گزارش داد که یک داوطلب در بریتانیا به “میلیت عرضی” که یک سندروم تورمی است که بر نخاع اثر می‌گذارد و می‌تواند ناشی از عفونت ویروسی باشد دچار شد.

سازمان بهداشت جهانی می گوید تقریبا ۱۸۰ واکسن بالقوه در اطراف جهان تحت آزمایش است اما هنوز هیچ کدام آنها مرحله آزمایش کلینیکی را کامل نکرده‌اند. بنابه گزارش‌ها حدود ۳۰ واکسن در مراحل پیشرفته آزمایش هستند.

انتظار زیادی وجود داشته که محصول استروزنکا – که فازهای اول و دوم آزمایش را با موفقیت کامل کرده – یکی از اولین واکسن‌هایی باشد که وارد بازار می‌شود.

مرحله سوم آزمایش این واکسن در هفته‌های اخیر با شرکت حدود ۳۰ هزار داوطلب در آمریکا، بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی شروع شد. آزمایش‌های مرحله سوم معمولا شامل هزاران نفر است و چندین سال طول می‌کشد.

منبع: بی بی سی


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه