وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 20 April 2024
» اجتماعی » آزمایش واکسن چینی ضد کرونا در استرالیا

تاریخ انتشار : 1399/02/12 - 12:44

آزمایش واکسن چینی ضد کرونا در استرالیا

صدای استرالیا - خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد یک مرکز تحقیقاتی و کلینیکی استرالیا در حال آماده سازی برای آزمایش بالینی واکسن ضد کرونا تولید شده توسط چین روی انسان است.


صدای استرالیا – خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد یک مرکز تحقیقاتی و کلینیکی استرالیا در حال آماده سازی برای آزمایش بالینی واکسن ضد کرونا تولید شده توسط چین روی انسان است.

شینهوا گزارش کرد این شرکت استرالیایی با نام لاینر ظرف دو ماه آینده اقدام به جذب افراد بزرگسال سالم برای آزمایش بالینی این واکسن می‌کند.

واکسن اس تریمیر که توسط یک شرکت بین المللی بیوتکنولوژی مستقر در چین ساخته شده است جزو اولین واکسن‌های در دست تهیه است که به مرحله آزمایش بالینی رسیده است.

شرکت لاینر همچنین از آزمایش واکسن در وب سایت خود خبر داده و از علاقه مندان خواسته است برای شرکت در این آزمایش ثبت نام کنند این شرکت از علاقه‌مندان خواسته است اگر سالم هستند و در منطقه “پرت” استرالیا سکونت دارند می‌توانند برای شرکت در این آزمایش بالینی ثبت نام کنند.

شینهوا گزارش کرده است واکسن ضد کرونا “اس تریمیر” کمک می‌کند تا بدن برای مبارزه با کرونا، آنتی بادی بسازد.

جیدن راجرز، مدیر اجرایی شرکت لاینر گفته است این آزمایش یکی از برجسته‌ترین آزمایشات در سطح جهان است و برخی از مشهورترین شرکت‌های واکسن سازی در آن مشارکت دارند.

محققان شرکت داروسازی «سینو واک بیوتک» چین هفته گذشته ادعا کردند برای نخستین بار واکسن کرونا ساخت این شرکت را با موفقیت، روی نوعی میمون به نام «رزوس» آزمایش کرده‌اند.

علیرغم ادعای برخی موسسات و شرکت‌های دارو سازی، آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها روی انسان باید سه مرحله را پشت سر بگذارد مرحله اول عمدتا آزمایش در دامنه کوچک انجام می‌شود و افراد سالم و عمدتاً سنین جوان و میانسال متمرکز می‌شود. در مرحله دوم آزمایش‌های بالینی، دامنه سنی گسترش می‌یابد و تعداد افراد داوطلب هم بیشتر می‌شود. این داوطلبان پیوسته تحت پیگیری و نظارت پزشکی قرار دارند تا محققان شرایط و زمان به وجود آمدن پادتن بعد از تزریق واکسن و مدت دوام ایمنی در افراد را یادداشت و بررسی کنند.

هنگامی که ایمنی و اثربخشی واکسن در این دو مرحله تایید شد می توان آن را در مرحله سوم آزمایش بالینی وارد کرد یعنی در این مرحله تعداد داوطلبان دریافت واکسن به میزان قابل توجهی، در حد هزاران یا حتی ده ها هزار نفر افزایش می یابد در حال حاضر برخی کشورها تمایل خود را به همکاری با چین در تولید واکسن ابراز کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه